BIST 9.645
DOLAR 32,59
EURO 34,79
ALTIN 2.418,80
HABER /  DÜNYA

Bağdat'ta Aşure töreni katliamı!

"Aşura Törenlerinin" yapıldığı Kazimiyye bölgesindeki Adalet Polis Merkezi'ne atılan havan topu sonucu 1 polisi öldü, 7 polis de yaralandı.

Abone ol

Irak'ın başkenti Bağdat'ta akşam saatlerinde düzenlenen eş zamanlı saldırılarda ilk belirlemelere göre, 9 kişi hayatını kaybetti, 32 kişi yaralandı.
 
Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Şiilerin Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşının şehit edilişini anma amacıyla düzenledikleri "Aşura Törenlerinin" yapıldığı Kazimiyye bölgesindeki Adalet Polis Merkezi'ne atılan havan topu sonucu 1 polisi öldü, 7 polis de yaralandı.
 
Kazimiyye'deki saldırılara eş zamanlı olarak, Bağdat'ın El-Griat, Suleyh Polis Merkezi ve Tunus semtinde meydana gelen bombalı saldırılar sonucu ise 8 kişi yaşamını yitirirken 25 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Yaralılar, çevredeki hastanelere kaldırıldı. Saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.
 
Bir süredir şiddet olaylarının yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar ile ordu birlikleri arasında çatışmalar yaşanıyor. Başkent Bağdat başta olmak üzere birçok kentte bombalı saldırılar düzenleniyor.