HABER /  İYİ PARTİ

İYİ Parti'den 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması

İYİ Parti cumhurbaşkanı adayını açıkladı. İYİ Parti'den az önce son dakika açıklaması geldi. Buna göre Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adayı olduğu bir kez daha açıklandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adayı olduğu bir kez daha açıklandı. İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Ülke gündemindeki son siyasal gelişmeler neticesinde milletimizin, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçim ittifakı konularında İYİ Parti ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener’in tavrının ne olacağı konusunda yoğun bir beklentisi olduğu görülmektedir.

Bu nedenle kamuoyuna bir açıklama zorunluluğu doğmuştur. 25 Ekim 2017’de kurmuş olduğumuz İYİ Parti, halkımızın büyük teveccühü ile karşılanmıştır. Uzun süredir idari ve yargı tuzaklarıyla mücadele etmiş olan bu siyasal hareket, seçime doğru tekrar büyük bir hileyle karşılaşmış ve seçim dışı bırakılmak istenmiştir.

CHP'YE TEŞEKKÜR

Bu engeli aşma çabamızda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gösterdiği demokratik tavra teşekkür ederiz. Elbette, YSK’nın Türkiye’yi belirsizlik ortamına sürüklemesini istemezdik. Siyasi iktidarın da milletin iradesi yönünde bir tavır sergilemesini beklerdik.

Bugün medyada ve çeşitli kesimlerde, İYİ Parti’nin de içerisinde olduğu senaryolar yer almaktadır. Biz bu konudaki duruşumuzu 1 Nisan 2018 tarihinde net ve hiçbir kuşkuya yer bırakmaksızın açıklamıştık.

AKŞENER HER DURUMDA ADAY

Bunu tekrarlıyoruz; Sayın Meral Akşener her durumda Cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Milletimiz bizden bunu açık ve net olarak beklemektedir. Bu yol nereye kadar giderse, oraya kadar gitmekte kararlıyız."

ÖNCEKİ HABERLER
Bahçeli'ye Akşener'in adaylığı soruldu
CHP'li Yedekci sosyal medya hesaplarını karıştırınca rezil oldu!
Çiftlikbank'ın beynine operasyon: İstanbul'da yakalandı!
Olaylı nikah sonrası Belediye Başkanı'ndan açıklama
Karamollaoğlu önce Akşener'le sonra Gül ile görüşecek!
Kadıköy’de bisikletliler genç kıza böyle saldırdı!
Yorumlar 12 yorum