HABER / POLİTİKA

Başbakan Yıldırım: 'Bunu Abdullah Gül'e sormak daha iyi olur'

Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan resepsiyonunda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olacağı yönündeki iddialar ile ilgili, "Bunu Abdullah Gül'e sormak daha iyi olur" dedi. TBMM'deki gergin oturumla ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Her şeyi hoş görürüm yalana tahammül edemem" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, dün Meclis'in 23 Nisan oturumunda yaşananlarla ilgili konuştu. CHP'nin kendisine yönelik 15 Temmuz eleştirilerine bir kez daha cevap veren Yıldırım, "Ben yalana karşı çok titizim. Her şeyi hoş görebilirim ama gözümün içine baka baka yalan söyleyenlere asla müsamaha gösteremem" diye konuştu.

Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, TBMM'nin 98'inci açılış yıl dönümü dolayısıyla verdiği resepsiyona katıldı.

Başbakan Yıldırım, bir basın mensubunun, CHP'nin, partiden 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye katılmasını "demokrasinin gereği" olarak değerlendirdiğini hatırlatılması üzerine, "Yersen" ifadesini kullandı.

"YALANA KARŞI ÇOK TİTİZİM"

Yıldırım, TBMM Genel Kurulunda bugün yaşanan tartışmaya ilişkin, "Ben yalana karşı çok titizim. Her şeyi hoş görebilirim ama gözümün içine baka baka yalan söyleyenlere asla müsamaha gösteremem." diye konuştu.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti adına söz alan Nuri Okutan kürsüye çıkmadan önce salondan ayrılmanızı eleştirdi." yönündeki bir soruya Binali Yıldırım, "Nezaketi bize öğretecek olanlar önce kendileri nezaketli iş yapsınlar. Başkalarının adamlarıyla iş yapmasınlar." şeklinde yanıt verdi.

"ABDULLAH GÜL'E SORARSANIZ DAHA DOĞRU OLUR"

Yıldırım, "Sizce Sayın Erdoğan'ın karşısına Sayın Abdullah Gül ortak çatı adayı olarak çıkar mı?" şeklindeki soru üzerine, "Sayın Abdullah Gül'e sorarsanız daha doğru olur." cevabını verdi. Ardından, "Sizi nasıl etkiler?" sorusuna da Başbakan Yıldırım, "Olasılıklara göre amel edilmez." karşılığını verdi.

"BİR ÇOK ŞEYİN İLKİ OLACAK"

Başbakan Binali Yıldırım, Yeni sistemle birçok şeyin sonu, birçok şeyin ilki olacak" ifadesini kullandı.

"Neler değişecek?" sorusunu ise, "Hiçbir şeyin sonu yok, hayat devam ediyor. Sistem değişir ama dünya dönmeye devam eder" diye yanıtladı.

Yorumlar9 yorum