BIST 1.520
DOLAR 7,37
EURO 8,93
ALTIN 436,66
HABER /  DÜNYA

Ivanka Trump sorguya alınıyor! Otel harcamasında yolsuzluk tespit edildi

Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump yolsuzlukla gündemde... Ivanka'nın, ailesine ait bir işletmede etkinlik düzenleyerek gereksiz harcama yaptığı, kendi çıkarını gözettiği için sorgulandığı öğrenildi.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı olan ve son dört yıldır danışmanı olarak da görev alan Ivanka Trump’ın bazı gereksiz ve kendi menfaatini gözettiği harcamalar sebebiyle sorgulandığı ortaya çıktı. Trump’ın kaldığı otel süitinde sorgulandığı belirtildi. Gelecek yıl sivil yaşama geri dönecek Trump ve ailesi hakkındaki davanın 2017 yılındaki bir olayla ilgili olduğu kaydedildi.

Trump’ın ailesine ait bir işletmede çok fazla etkinlik düzenlediği ve bütçeden çok ciddi bir parayı bu mekana verdiğine dair soruşturma devam ederken genç danışmanın son aylarda birkaç kez daha sorgulandığı açıklandı.

Otel çalışanları da sorguda: Bloomberg’de yer alan habere göre Ivanka Trump’ın en son salı günü sorgulandığı belirtilirken aynı zamanda Washington’daki Trump Hotel’in yöneticisi Mickael Damelincourt ile birlikte bazı Trump çalışanları da sorgulandı.

Demokrat siyasetçiler tarafından açılan soruşturma talebi ve dava sürecinde ABD Başkanı’nın daha uygun alternatiflere bakmadan kendisine ait bir otelde 1 milyondan fazla masraf tutan bir etkinlik düzenlemesi oldu. 17 Ocak 2017 ile 20 Ocak 2017 arasındaki etkinlik ile ilgili soruşturma devam ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Öztürk kimdir kaç yaşında aslen nereli?
Adana'da 6 yaşındaki iki genç arasında çıkan kavga kanlı bitti! İlk işi telefonunu alıp...
CHP'li Özgür Özel, Akar'a 15 bin TL manevi tazminat ödeyecek
Hande Sümertaş kimdir Fenerbahçelilere ne dedi kriz çıktı!
Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz'un korona virüs testi pozitif çıktı
Adliyelere ve istinaf mahkemelerine girişte HES kodu şartı getirildi
Mustafa Öztürk ne dedi Kur'an hakkında sözleri infial yarattı
Samsun'da Altınkaya Barajı'nda sular çekildi, kayıklar karada kaldı
Osmaniye'de vicdansızlığın bu kadar pes dedirtti! 1 aylık bebeği apartman kapısına terk ettiler
Edirne'de denetim! Minibüs sürücüleri "65 yaş üstü ve 20 yaş altı" için uyarıldı
Yorumlar