HABER /  GÜNCEL

İşte Metin Akpınar'ı tartışma yaratan sözleri

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’, ‘darbeye çağrı’ ve ‘ölüm tehdidi’ suçlamasıyla soruşturma başlattı.

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlattı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da tepkisine neden olan o sözleri;

Metin Akpınar, Halk TV'de Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programında politik eleştirilerde bulunurken ülkedeki kutuplaşmaya dikkat çekmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan, bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz.

Kim Rusya'ya döndüyse, iktidardan gitti onu da söyleyeyim. Adnan Menderes de randevu almıştı ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde Kuzey'e döndüğün de ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Beni ipe götürmek sizin haddinize mi?

Metin Akpınar gözaltına alındı adliyede ifade veriyor

ÖNCEKİ HABERLER
Sokak ortasında dehşet! Çocukların gözleri önünde...
Mevlüt Uysal: 'Arnavutköy geleceğe umutla bakıyor'
Galatasaray, lider Fenerbahçe Beko'ya ilk mağlubiyeti tattırdı
Müjdat Gezen hakkında soruşturma
Erzurum'da kazanan çıkmadı Kayserispor'la puanlar paylaşıldı
EKPSS başvurusu yapma 2020 EKPSS başvuru ücreti kaç para?
Yorumlar 20 yorum