HABER /  GÜNCEL

İstanbullulara indirim ve ücretsiz yolculuk müjdesi!

Ramazan bayramında vatandaşlar İstanbul'da bayram boyunca toplu ulaşım araçlarıyla yüzde 50 indirimli kullanacaklar. Ayrıca YKS'ye girecek öğrenci ve görevliler ise sınav günü ücretsiz seyahat edebilecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde AK Parti ve CHP Grup Başkan vekillerinin ortak imzasıyla toplu ulaşım araçlarının bayramda indirimli ve üniversite sınavının yapılacağı tarihte ücretsiz kullanımı için teklif edildi.

Teklifleri görüşen İBB Meclisi daha önceki bayramlarda olduğu gibi toplu taşıma araçlarına ek seferler konulması ve bu araçların yüzde 50 indirimli taşıma yapmalarını karar bağladı.

Buna göre, vatandaşlar, Ramazan Bayramında 15 Haziran 2018 saat 06.00 ile 17 Haziran 2018 saat 24.00 arasında kent genelinde toplu ulaşım araçlarını kullanabilecek.

Mecliste oy birliği kabul edilerek geçen ikinci karara göre de YKS'ye girecek öğrenci ve görevliler 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde toplu taşımayı ücretsiz kullanabilecek.

Bayram süresince vatandaşlar, İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro, Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay ) araçları ve Otobüs A.Ş. araçlarıyla yüzde 50 indirimli, üniversite sınavına girecek öğrenci ve görevliler ise aynı ulaşım araçlarıyla ücretsiz seyahat edebilecek.

Ramazan bayramında İstanbullular toplu ulaşım araçlarına yüzde 50 indirimli binecek.

ÖNCEKİ HABERLER
'Karamollaoğlu'na Allah akıl sağlığı nasip etsin...'
YSK sandık görevlisi sorgulama-illere göre isim isim tam liste 2018
Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel itfaiye erleri ile birlikte sahur yaptı
Bayramda hava durumu nasıl yağmur yağacak mı?
Rusya'dan NATO'ya suçlama! Afganistan'da...
Öğretmen atama takvimi 2020 ilk atama ne zaman?
Yorumlar 3 yorum