BIST 1.496
DOLAR 7,30
EURO 8,83
ALTIN 413,21
HABER /  GÜNCEL

İstanbul seçimlerinde son durum Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki son oy farkı

Yerel seçime ilişkin olağan itiraz süreci sona erdi. AK Parti'nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için yapacağı başvuru beklenirken İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki son oy farkı da 13.943 oldu.

Abone ol

CHP eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, Maltepe'de geçersiz oyların sayımındaki son durumu aktardı. Yarkadaş son paylaşımında Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 13.943 olduğunu yazdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için belirleyici rol oynayacak olan sayım Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde devam ediyor. Dün sabah 8.30'da başlayan sayımın ağır sürmesi nedeniyle saat 15:00’da kurul sayısı 12'den 22'ye yükseltildi.

AK Parti Maltepe'yi bekliyor

AK Parti, "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle İstanbul'da seçimin iptali için olağanüstü itiraz başvurusunda bulunacak. Bunun için Maltepe'de yeniden sayım işleminin tamamlanması bekleniyor.

Sayılan sandık sayısı kaç?

Maltepe'de şu ana kadar bin 89 sandıktan 742'si sayıldı. Birleştirme tutanaklarının kesinleşmesinden sonra AK Parti'nin olağanüstü başvuru için bir haftalık süresi var.

Maltepe'deki 1089 sandığın yaklaşık 800'ü sayıldı

Eski CHP vekili Yarkadaş, Maltepe'deki oy sayımına ilişkin son durumu Twitter hesabından paylaştı. Barış Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle: "Saat 09.09…Maltepe'deki 1089 sandığın yaklaşık 800'ü sayıldı.Sandık Sayım Kurulu görevlileri olağanüstü bir çaba gösteriyor.Geriye kalan 300'e yakın sandığın sayımının bu gece geç saatlerde de olsa bitmesi bekleniyor."

AK Parti, "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle İstanbul'da seçimin iptali için olağanüstü itiraz başvurusunda bulunacak. Bunun için Maltepe'de yeniden sayım işleminin tamamlanması bekleniyor.

Son fark 13 bin 943

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki fark ise son duruma göre 13 bin 943. CHP 26. dönem milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya üzerinden son verileri paylaştı.

Yıldırım'a 173 oy ilave edildi

Yarkadaş, “Maltepe'de yeniden yapılan sayımın sonuçları da YSK'nın resmî sitesine yüklenince ortaya şu tablo çıkıyor: CHP'li İmamoğlu, saat 20.43 itibariyle 13.943 oy önde... İmamoğlu, sayım sürdükçe yeniden yeniden başkan seçiliyor...” ifadelerine yer verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya İmamoğlu tepkisi: Eğer Emin Çölaşan yazsaydı...
Mansur Yavaş ilk toplantıda AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin o teklifini reddetti
Merkez Bankası Murat Çetinkaya'dan ABD'ye sunum Türkiye'nin payı artıyor
Sandık görevli ücreti ödemesi ne zaman 2019
Babalar Günü ne zaman 2019 geri sayım başladı
Ünlü iktisatçı Mustafa Sönmez gözaltına alındı Duyuran ise bakın kim?
Borsa yüzde 2,84 değer kaybetti dolar yüzde 3.02 değer kazandı
Askeri müdahale sonrası Sudan'dan Türkiye'ye çağrı!
Yağışlar sonrası ortaya çıktılar 200 milyon yıllık yaşayan fosil
Suudi Arabistan'dan Sudan'daki Askeri Geçiş Konseyi'ne destek
Yorumlar 18 yorum