BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

İstanbul patlaması Demirtaş'tan flaş açıklama!

İstanbul patlaması sonrası açıklama yapan HDP lideri Selahattin Demirtaş "Bir kez daha bunu buradan söylüyorum. Bu saldırıyı kınıyorum" dedi.

Abone ol

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Van'da yaptığı konuşmada İstanbul Taksim'de meydana gelen bombalı saldırıyı kınadığını söyledi.

Demirtaş, öğlen saatlerinde partisi tarafından İtfaiye Meydanı'nda düzenlenen Halk Buluşması mitingine katılarak burada konuşma yaptı. Demirtaş, konuşmasına İstanbul Taksim'de meydana gelen canlı bomba eylemine değinerek başladı. Demirtaş, "İstanbul Taksim'de direk sivilleri hedef alan bir terör saldırısı oldu. Bir kez daha bunu buradan söylüyorum. Bu saldırıyı kınıyorum. Hükümet bu tür patlamalara alışmış olabilir, ama biz alışmayacağız" dedi.

YÜKSEKDAĞ: ACI BİZİM ACIMIZDIR

HDP Eş Başkanı Figen yüksekdağ ise Twitter'daki açıklamasında "Acı bizim acımız. 400 milletvekili alamayanlar demek ki yüzlerce insanın canını almak istiyor" dedi.

GENEL MERKEZDEN KINAMA AÇIKLAMASI

HDP Merkez Yürütme Kurulu da İstanbul İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen saldırıyı kınadı. HDP yaptığı açıklamada, İstiklal Caddesi’ndeki saldırıyı kınayarak, “Sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde, bu saldırı, kim tarafından yapılmış olursa olsun asla kabul edilemez, mazur gösterilemez” dedi.

HDP’den yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“İstanbul İstiklal Caddesi’nde bu sabah meydana gelen bombalı saldırıyı lanetliyoruz. Sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde, her gün ve saatte insanların işine gittiği, alışveriş yaptığı bir mahalde yapılan bu saldırı, kim tarafından yapılmış olursa olsun asla kabul edilemez, mazur gösterilemez.

“Bu saldırı da önceki Ankara saldırısında olduğu gibi doğrudan sivilleri hedef alan bir terör eylemidir. Bu saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

“Türkiye toplumu her geçen gün Saray’ın ve siyasi iktidarın iç ve dış politikadaki yanlış ve tutarsız politikaları, devlet şiddetini arttıran, özgürlükler alanını daraltan uygulamaları nedeniyle büyük bir kutuplaşma, bölünme, ayrışma ve nefret söylemi yükselişi ile karşı karşıyadır.

“Demokratik siyaset alanının gitgide daraltıldığı ve bir olağanüstü hal durumuna ilerlenen bu ortamdan hızla çıkılmalı ve her türlü siyasal toplumsal sorunumuzun çözümü için Meclis’te bulunan partiler demokratik adımlar atmalıdır.

“Sağduyulu bir müzakere ortamının yaratılması acil ihtiyaçtır. Tüm demokrasi ve barış güçleri, demokrat ve vicdan sahibi her yurttaşımız, sivil toplum örgütleri bu yönde gelişmelerin yaşanabilmesi için girişimde bulunmalıdır. Geçen her gün tahribat artmaktadır. Saldırıyı bir kez daha en sert şekilde kınıyor, tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz.”

ÖNCEKİ HABERLER
Taksim'de '2. canlı bomba benim' diye bağırınca
Kritik güvenlik toplantısı sona erdi!
İstanbul patlaması sonrası Almanya'dan kritik uyarı!
Nusaybin'de bombalı saldırı! 1 şehit!
Ceyda Kırıcı eski nişanlısı Umut Kaya kimdir klip sonrası şok
Kadir Topbaş kimdir kaç yaşında aslen nereli yoğun bakıma alındı
Yorumlar 19 yorum