HABER /  GÜNCEL

İstanbul lise taban puanları sıralaması 2018-tam okul listesi

İSTANBUL lise taban puanları ve yüzdelik dilim bilgileri haberimizde. LGS sonuçlarına göre tercih yapan öğrenciler başta İstanbul olmak üzere liselerin taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. İşte İstanbul lise taban puanları 2018 İstanbul lise yüzdelik dilimleri

Abone ol

İSTANBUL lise taban ve tavan puanlar belli oldu. LGS sonuçlarının ardından hayalindeki liseye girmek isteyen binlerce öğrenci tercih yapıyor. 8. Sınıf öğrencilerinin liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleriyle kendi puanları ve yüzdelik dilimlerini karşılaştırıp ona göre tercih yapacak.

MEB 3 Haziran’da yapılan Liselere Giriş Sınavı yani LGS sınav sonuçlarını dün sonuç.gov.tr adresi üzerinden açıkladı. 8. Sınıf öğrencilerinin girdiği LGS sınav sonuçlarına göre öğrenciler aldıkları puan ve elde ettikleri yüzdelik dilimler ile liselere tercihini yapacak. LGS sınav sonuçlarına göre öğrenciler LGS tercihlerini 2 Temmuz-13 Temmuz tarihlerinde yapılacak. LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler İstanbul'da liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimlerine çevrilmişti. İstanbul liseler 2018 taban puanlarını ve yüzdelik dilim YEP puanlarını açıkladı. İşte özel liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

İşte İstanbul lise taban puanları 2018 İstanbul lise yüzdelik dilimleri

TERCİH İŞLEMLERİ NEREDEN YAPILACAK: LGS sonuçlarına göre kayıt yaptıracak öğrenciler için 2018 yılı liselerin LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları büyük önem taşıyor. Yayınlanın yeni kılavuza göre, lise tercih işlemi, e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmi ortaokul müdürlüğünden de gerçekleştirilebilecek. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

LİSE KONTENJAN BİLGİLERİ: Özel liselere kayıt işlemleri ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okulların kayıtları 27 Haziran-13 Temmuz 2018 arasında tamamlanacak. 2 Temmuz'da tercihlere esas kontenjan tabloları ilan edilecek. Yerleştirme işlemleri için tercihler 2-13 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar, 30 Temmuz'da açıklanacak. 6-10 Ağustos'ta birinci, 13-17 Ağustos'ta ikinci, 27-31 Ağustos'ta üçüncü, 3-6 Eylül'de dördüncü nakil tercih başvuruları yapılacak. 10-14 Eylül'de yatılılık başvuruları okul ve kurumlarca alınacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Destek Yayınları kimin sarışın sahibi Yelda Cumalıoğlu yayınevi ile...
MHP'li Semih Yalçın'dan 'hedef gösterdi' eleştirilerine yanıt
Gemlik nereye taşınıyor Gemlik'in yeni yeri belli oldu
Ehliyet sınav tarihleri 2018 Ağustos 2018 MTSAS sınav tarihleri
Askerimizi şehit edenlerden biriydi o hain böyle yakalandı
Bağcılar'da cuma namazı kılınacak camiler listesi Diyanet 2020
Yorumlar