HABER /  GÜNCEL

Destek Yayınları kimin sarışın sahibi Yelda Cumalıoğlu yayınevi ile...

Destek Yayınevi türbanlı personel ilanı ile olay oldu. Destek Yayınlarının sahibi Yelda Cumalıoğlu açıklama yaptırarak özür diledi. Peki Yelda Cumalıoğlu kimdir?

Destek Yayınlarının bir internet sitesinde yer alan ‘muhasebe personeli’ ilanında başörtülülere yönelik skandal bir ayrımcılık yapıldı. İlanda, “Türbanlı adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır” denildi. Ortalığı karıştıran ilan sonrasında Destek Yayınları açıklama yapıp özür diledi.

Peki Destek Yayınevi sahibi Yelda Cumalıoğlu kimdir? Türban olayı ile gündeme gelen Yelda Cumalıoğlu Hacettepe Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu.

Yelda Cumalıoğlu yayınevi hayatına nasıl atıldığını şu sözlerle özetliyor:
-15 sene Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, TİKA ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde çalıştıktan sonra bir gün durdum ve düşündüm. Aslında ben ne istiyordum. Ben yazar olmak istiyordum. Gazeteci olmak istiyordum. Ve hayallerimi de gerçekleştirdim. Yazarlık sürecim beni yayınevi sahibi olmaya bir şekilde götürdü. Başta çok büyük başarısızlıklarım oldu. Ama o başarısızlıkları başarıya dönüştürebildim.

2 Çocuk annesi olan Yelda Cumalıoğlu 'ilk romanı 'Yüzünü Güneşe Çevirenler'i yayınlayıp para kazanınca yayıncılık işine girdi. Destek Yayınlarını bu parayla kuran Yelda Cumalıoğlu Nuray Sayarı, Nedim Şener, Ayşe Erbulak, Erhan Yazıcıoğlu, Bedirhan Gökçe, İvana Sert, Cemil İpekçi, Barbaros Şansal, Alev Alatlı, Kahraman Tazeoğlu, Hamit İzol, Seda Diker, Faruk Dilaver, Sinan Yağmur, Uğur Becerikli gibi çok okunan önemli isimlerin kitaplarını yayınlıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'li Semih Yalçın'dan 'hedef gösterdi' eleştirilerine yanıt
Gemlik nereye taşınıyor Gemlik'in yeni yeri belli oldu
Ehliyet sınav tarihleri 2018 Ağustos 2018 MTSAS sınav tarihleri
Askerimizi şehit edenlerden biriydi o hain böyle yakalandı
Gardiyanlık sonucu isim sorgulama 2018 Adalet Bakanlığı sayfası
Cem Yılmaz'ın filmine boykot sosyal medyayı karıştırdı üstakıl göndermesi olay oldu
Yorumlar 1 yorum