BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  EĞİTİM

KYK yurtlarında kalan öğrencilere müjde Erdoğan talimat vermişti

KYK yurtlarında kalan öğrenciler için yeni düzenleme resmi gazete yayımlandı. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Temmuz ve Ağustos aylarında yurtlarda kalan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacağına karar verdi.

Abone ol

KYK yurtlarında kalan öğrenciler için yeni düzenleme getirildi. Düzenlemeye göre artık KYK yurtlarında kalan öğrencilerden Temmuz ve Ağustos ayları için ücret alınmayacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrencilerden yazın ücret alınmamasına yönelik düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre, KYK tarafından işletilen öğrenci yurtlarında temmuz ve ağustos aylarında fiilen barınmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak.

Söz konusu karar, Gençlik ve Spor Bakanlığının 14 Haziran tarihli yazısı üzerine alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ramazan ayında Twitter'dan yaptığı paylaşıma cevap veren gençleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladığı sahur programında, KYK'da kalan öğrenciler yaz tatili döneminde yurtta barınmadıkları halde ücret ödediklerini söylemişti.

Sahur programına sürpriz yaparak katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu'ya talimat vererek, "Şimdi Sinan Bey'e talimatı verdim. Onlar da bu düzenlemeyi yapmışlar. Bundan sonra yaz sezonunda sizlerden ücret alınmayacak." demişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Merkez Bankası'nın rezerv varlıkları azaldı
Adalet Bakanlığı CTE sonuçları saat kaçta açıklanacak-gardiyanlık isim sorgusu
AA: Kamuoyunu bilgilendirme görevimizi başarıyla yerine getirdik
Yıldırım, Bozdağ, Soylu ve Kurtulmuş'un yeni görevi ne?
Bakan Soylu'dan seçim yorumu: Barajı CHP aştırdı
Meral Akşener ve İYİ Parti'nin yol haritası belli oldu
Seçim kurulunun olduğu adliyedeki yangınla ilgili çarpıcı açıklama
Ali Mert'ten 5 yıl sonra acı haber
Kamuda 24 Haziran sonrası yeni dönem! Sil baştan değişiyor
Aydın seçim sonuçlarına MHP itirazı! Tek vekil çıkaracakken...
Yorumlar