HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

İşsizlik ödemeleri Mayıs ayında da devam edecek! Bakan Selçuk açıkladı

"Nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmıştık." diyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bu uygulamamızı Mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık." açıklaması yaptı.

Abone ol

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Koronavirüs'le mücadele tedbirleri kapsamında işsizlik ödeneğinin bu ay da hak sahiplerinin banka hesabına yatırılacağını açıkladı.

"Uygulamamızı devam ettirme kararı aldık"

Bakanı Selçuk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşlarımızın evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için aldığımız önlemleri kararlılıkla sürdürüyoruz.

Bu kapsamda, Nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmıştık. Bu uygulamamızı Mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık.

İşsizlik Ödeneği alanlara önemli uyarı: IBAN numaraları 26 Nisan’a kadar bildirilecek

ALO 170 aranarak bildirilebilir

Bakan Selçuk hak sahiplerini, IBAN numaralarını 26 Nisan’a kadar bildirmesi gerektiği konusunda uyararak, “Hali hazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımız ALO 170’i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilirler” açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk, IBAN bilgisini giremeyen veya IBAN’ı olmayan hak sahiplerinin de mağdur edilmeyeceğini belirtti. Bu kapsamda olanlara ödemeler PTT aracılığıyla yapılmaya devam edilecek.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Antalya sahur vakti kaçta? Antalya İmsakiyesi 2020 iftar imsak vakitleri
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan 23 Nisan mesajı
4 günlük sokağa çıkma yasağı cezası! 6 bin 434 kişiye idari ve adli işlem yapıldı
Batman'da hayvanlarını otlatırken ölüme yakalandı
Kırıkkale İmsakiyesi 2020 sahur vakti! Kırıkkale Diyanet iftar saatleri
Şevval orucu kaç gün tutulur Diyanet ne zaman başlar?
Yorumlar 1 yorum