BIST 11.065
DOLAR 33,05
EURO 36,10
ALTIN 2.563,07
HABER /  GÜNCEL

IŞİD'in Türkiye'deki hedefi ortaya çıktı

Gaziantep'te hücre tipi örgütlenen terör örgütü IŞİD'in Amasya Merzifon'daki 5. Ana Jet Üssü'ne canlı bomba saldırısında bulunacağı belirlendi. Açıklama Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldi.

Abone ol

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, Gaziantep'te hücre tipi örgütlenen IŞİD'in hedefinde bir askeri üssün olduğunu belirtti.

IŞİD'in hedefindeki askeri üs 'Amasya Merzifon'daki 5. Ana Jet Üssü'. Bu üsse saldırıda da Ankara ve Suruç'ta olduğu gibi canlı bombaların kullanılacağı belirlendi. Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre örgüt, Amasya Merzifon'daki 5. Ana Jet Üssü'ne saldırı yapmaya hazırlanıyordu.

DİJİTAL VERİLER İNCELENDİ

Dijital veriler üzerinde yapılan incelemede 5. Ana Jet Üssü'ne ilişkin bilgilere ulaşıldı. Bu üsse saldırıda da Ankara ve Suruç'ta olduğu gibi canlı bombaların kullanılacağı belirlendi.

Habertürk'ün haberine göre, Amasya'nın Merzifon İlçesi'ne konuşlu bulunan 5. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 151. Tunç ve 152. Akıncı filolarına bağlı F-16/C ve F-16/D savaş uçakları görev yapıyor.

151. Filo, 12 F-16 filosu arasında en farklı göreve sahip filo. 151. Filo, Suriye sınırındaki devriye uçuşlarında da görev alıyor.