BIST 4.581
DOLAR 20,04
EURO 21,57
ALTIN 1.255,38
HABER /  SEÇİM

IŞİD'den Türkiye'deki seçimer için şok çağrı!

Türkiye'de milyonlarca insan bugün sandık başına giderek seçimini yapacak. Türkiye seçimini yaparken IŞİD'den seçimler için 'oy kullanmayın' çağrıs geldi.

Abone ol

Terör örgütü IŞİD, Türkiye'de yapılan seçimler için harekete geçti. Örgüt Türkiye'deki militanları aracılığıyla 'oy kullanmayın' çağrısı yaptı.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin çıkardığı Görünüm adlı gazetede yer alan habere göre, IŞİD’in Türkiye sorumlularından olduğu ve örgüte eleman sağladığı iddiasıyla tutuklanan “Ebu Hanzala” kod adlı Halis Bayancuk’un yazılarının da yayımlandığı Tevhid Dergisi Keçiören’de oy vermeme çağrısı yaptı.

DUVARLARA 'OY KULLANMAYIN' ÇAĞRISI

Başkent Ankara’nın en işlek caddelerinden biri olan Sanatoryum Caddesi boyunca duvarlara, vatandaşları oy kullanmamaya çağıran yazılar yazıldı.

ALLAH'A ŞİRK KOŞMA!

Damga şeklinde olan ve kalıplar yardımıyla sprey boyalarla yazılan yazılarda “Oy Kullanma Yaratıcına Şirk Koşma” ve “Hakimiyet Allah’ındır” ifadeleri yer aldı.

BROŞÜRLERLE ENGEL OLMAYA ÇALIŞIYORLAR

Gazetenin haberine göre mahalle sakinleri de, IŞİD yanlısı olduğu iddia edilen derginin 7 Haziran seçimlerinde Kuran’dan ayetlerin de yer aldığı broşür dağıttığı iddia etti.

Broşürlerde TBMM’nin yaptığı yasalar ile Kuran’dan ayetler karşılaştırılarak seçimler ve parlamento yoluyla Allah’a şirk koşulduğu öne sürülüyor.