BIST 1.386
DOLAR 8,13
EURO 9,70
ALTIN 454,69
HABER /  DÜNYA

İran'dan ABD'yi kızdıracak açıklama! Tokat atacak

İran ve ABD arasındaki gerginlik devam ediyor. Dışişleri Bakanı Zarif'in 'Amerika yaptırım bağımlısı' ifadesinin ardından Hamaney de ateşi körükleyecek açıklamalarda bulundu. Hamaney, "İran tokat atacak ve yaptırımlarını defederek Amerika'yı yenecek" açıklamasında bulundu.

Abone ol

Tahran'daki bir stadyumda konuşan İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, "İran tokat atacak ve yaptırımlarını defederek Amerika'yı yenecek" açıklamasında bulundu.

Adalet Divanı, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarından ilaç, tıbbi cihazlar gibi insani malzemeler ve sivil havacılığa yönelik olanlarını askıya aldı. Karar Tahran’ı sevindirdi, ABD yönetimi ise tepkisini karara gerekçe olan anlaşmayı feshederek gösterdi.

DOSTLUK ANLAŞMASI FESHEDİLDİ: Art arda gelen gelişmelerin ardından ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran ile 1955'te imzalanan, "Dostluk, Ekonomik Münasebetler ve Konsolosluk Hukuku" anlaşmasının feshedildiğini bildirdi.

CEVAD ZARİF: AMERİKA YAPTIRIM BAĞIMLISI: Tahran ise kararı memnuniyetle karşıladı. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif mahkeme kararını “Yaptırım bağımlısı ABD için yeni bir başarısızlık, hukukun üstünlüğünün zaferi” diye tweet attı. İran devlet televizyonları da mahkeme kararını alkışladı. Ekranlarda “Adalet Divanı’nda İran’ın ABD’ye karşı zaferi” diye altyazı geçti.

ÖNCEKİ HABERLER
Batman şehitleri kim isimleri Çavuş Ömer Yiğit Ulus memleketi
Kan donduran olay! Pense ile tecavüz edip...
Ali Hekim kimdir Batman şehitleri isimleri memleketleri
Tuvalete cep telefonu muayene odasına gizli kamera yerleştirdiler
Batman şehitleri isimleri Uğur Göksü kimdir memleketi nere?
Acılı hasta yakınları doktoru dövdü
Real Madrid'in yıldızı Luka Modric, beraat etti!
Batman şehitlerinin ismi Neşet Gök kimdir memleketi
PKK'nın tahrip ettiği Sur'un mahalleleri böyle değişti
Filenin Sultanları 2. tura yükseldi!
Yorumlar 3 yorum