BIST 8.087
DOLAR 28,93
EURO 31,36
ALTIN 1.886,93
HABER /  GÜNCEL

Irak sınırına yoğun top ateşi

Mehmetçik PKK'ya göz açtırmıyor. Top atışı sürüyor. Elektrik kesintisi yaşandı...

Abone ol

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ndeki askeri birliklerin Irak sınır bölgelerini yoğun top ateşine tuttuğu bildirildi.
     
Son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından tam teyakkuz haline geçen ve bölgedeki operasyonlarını sıklaştıran güvenlik güçleri, bölücü PKK'lı teröristlere göz açtırmıyor. Irak sınırında bulunan Çukurca İlçesi'ndeki 3'üncü Komando Taburu ile 21'inci Taktik Sınır Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı birliklerin, bugün saat 22.00 sıralarında, sınır bölgelerindeki PKK'lı teröristlerin geçiş noktalarını yoğun top atışına tuttuğu bildirildi. İlçe merkezinden de duyulan top seslerinin halen sürdüğü belirtildi.
     
Top atışlar sırasında ilçede 10 dakikalık süreyle elektrik kesintisi de yaşandığı ifade edildi.
     
ŞIRNAK SINIR BÖLGESİNDEN DE TOP ATIŞLARI

Şırnak sınır boylarında bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı topçu birliklerinin Kuzey Irak'taki PKK'lı teröristlerin yuvalandığı bölgeleri yeniden bombalamaya başladığı bildirildi.

Kuzey Irak'ın Türkiye sınırında bulunan Zaho İlçesi'ne bağlı Hassanin alanındaki Seraniş, Nazdur, Koşane ile Bervari bölgelerinde bulunan Amediye ve İneşke bölgelerini bu akşam saat 23.00'ten itibaren yeniden bombalamaya başladığı belirtildi. Türkiye tarafından PKK'lıların barındığı bu bölgelere şu ana kadar yaklaşık 15 kadar top mermisinin düştüğü kaydedildi.
     
Yerel kaynaklar, uzun menzilli top atışlarının halen devam ettiğini bildirdi.