BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 462,60
HABER /  DÜNYA

İngiltere’de koronavirüs önlemleri kapsamında restoran bar ve sinemalar kapatılacak

İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında bu geceden geçerli olmak üzere restoran, bar, kafe, sinema ve tiyatroların kapatılmasına karar verildi.

Abone ol

Başbakan Boris Johnson, düzenlediği basın toplantısında, hafta başında açıklanan önlemleri güçlendireceklerini belirterek, "Kafelere, barlara ve restoranlara mümkün olan en kısa sürede bu gece kapanacakları ve yarın tekrar açılmayacaklarını söylüyoruz." dedi.

Johnson, kararın gece kulüpleri, sinemalar, tiyatrolar ve spor salonları gibi yerler için de geçerli olduğunu belirti.

Halktan, evden çıkmayıp sağlığın korunmasına katkı yapmalarını isteyen Johnson, el ele vererek virüsü yeneceklerini ifade etti.

Ölü sayısı 184 oldu

İngiltere’de bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 40 artarak 184 olmuştu. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan vakaların artmasıyla Londra’daki iki hastanede kapasitelerin tamamı dolmuştu.

Johnson, pazartesi yaptığı açıklamada halka, bar, restoran ve gece kulübü gibi yerlere gitmeme tavsiyesinde bulunsa da bunun gibi mekanların kapatılması kararı alınmamıştı.

İlk başlarda nüfusun en az yüzde 60’ına virüsün bulaşması yoluyla toplumsal bağışıklılık kazanılması stratejisi güden İngiliz hükümeti, eleştiriler ve toplamda ölü sayısının 250-300 bin arasında olacağını gösteren raporların ardından geri adım atmıştı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Bugün kandil mi 21 Mart ne kandili var Diyanet
Uzmanlık eğitimi alan hekimlere görevlendirme
Yurt dışından gelenler karantina kuralına uymadı
2021'e ertelenmesine rağmen EURO 2020'nin adı değişmeyecek
Trump korona Beyaz Saray'a sıçramaz dedi
20 yaş altı sokağa çıkma cezası kaç para 2020
Yorumlar