BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

İlk kez ortaya çıktı Adil Öksüz meğer...

FETÖ'nün kilit ismi Adil Öksüz'ün darbe gecesi Akıncı Üssü'nde yakalandığı yer ortaya çıktı. Öksüz'ü hayvan otlatan bir çobanın ihbarı yakalatmış.

Abone ol

FETÖ terör örgütünün 2 numaralı ismi olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün Akıncı Üssü’nden kaçarken jandarmalar tarafından yakalandığı nokta ilk kez ortaya çıktı.

16 Temmuz 2016 tarihinde bölgede hayvan otlatan bir çobanın, Akıncı Üssü'nü çevreleyen tellerden birilerinin kaçmaya çalıştığını Fethiye Mahallesi Muhtarı Hacı İbrahim Gürağaç ve Kışla Mahallesi Muhtarı İsmail Çetin’e haber verdi. Çetin ve Gürağaç bunun üzerine jandarmayı arayarak darbecilerin kaçtığını ihbar etti.ÖKSÜZ VE 7 ÜNİFORMALI SUBAY

Kışla Jandarma Karakolu’nda görevli askerler harekete geçerek Adil Öksüz ve yakın noktalarda bulunan 7 üniformalı darbeciyi kaçmaya çalışırken gözaltına aldı. Pist başının Kuzey tarafını çevreleyen tellerden atlayarak kaçmaya çalıştıkları tespit edilen Adil Öksüz ve beraberindekilerin yola ulaşmaya çalıştıkları ve oradan da bir araçla kaçmayı planladıkları öğrenildi. O gün yoğun bir mesai harcayan Akıncı Jandarma Karakolu’nda görevli askerler gelen tüm ihbarları değerlendirerek yaptıkları aramalarda 70’e yakın darbeciyi yakalamayı başardı.

HAİNLERİ BU NOKTADA YAKALATTIK

Olay gününü anlatan Kışla Mahallesi Muhtarı İsmail Çetin, "Adil Öksüz ve beraberindeki hainleri bu noktada yakalattık. Pist başından Lojistik üssüne doğru kaçmaya çalışıyorlardı. Jandarmaya ihbarlarımız sayesinde birçok haini yakalatmayı başardık. Yakalandıklarında hainlerin üzerlerinde üniformalarını çıkarmışlardı, asker olduğu anlaşılmasın diye üst üniformalarını çıkarıp bellerine bağlamışlardı" diye konuştu.

 2 DARBECİ KAÇARKEN BÖYLE YAKALANDI

 Aynı gün 2 üniformalı darbecinin Akıncı Üssünden kaçış anları ve jandarma ekipleri tarafından yakalanma anlarına ilişik görüntüler ortaya çıktı.  Görüntüde 2 darbecinin kaçarken jandarma timleri tarafından yakalanmalarının ardından, ellerinin kelepçelenmeleri ve olay yerinde diğer darbecilerin nereden kaçtıklarına dair sorgulanma görüntüleri yeraldı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Kontrollü darbe diyenlere hakkımı helal etmiyorum
Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi'nden S-400 açıklaması
Hastaneden kanser ilacı çaldı bakın ne yapacaktı
Michael Rubin yine hainlik etti attığı 15 Temmuz twiti
Mersin'de gemiye operasyon yakalandılar
ABD Konsolosluğu önünde hareketli dakikalar alarm verildi
Başbakan Yıldırım'dan son dakika OHAL ve afiş açıklaması
Bilal Erdoğan'dan darbe açıklaması! Ayağınızı denk alın
Kahraman asker kendi görüntülerini ilk kez izledi
FETÖ'nün ABD'deki elebaşları 1,4 milyon dolarlık evi olan kim?
Yorumlar 2 yorum