BIST 1.153
DOLAR 8,17
EURO 9,67
ALTIN 501,88
HABER /  EĞİTİM

İlk ders okul sütüyle başlayacak

Okul sütü, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısından itibaren çocuklara dağıtılacak.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan ‘Okul Sütü Programı’ 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında tekrar uygulanmaya başlanacak.

Süt çocuklara, pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün dağıtılacak.

Program, Bakanlar Kurulu kararı gereğince, resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik uygulanıyor.

Özel öğretim kurumları programa eşdeğer süt veya süt ürünleri tüketilmesini sağlamaları halinde, velinin isteği alınarak kurum yönetiminin kararı doğrultusunda program kapsamı dışında tutuluyor.

OKUL SÜTÜ MODU

Programa ait iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürütülmesi ve anlık takibi için hazırlanan Okul Sütü Modülü'nün başarıyla uygulandığı program kapsamında, valiliklere de programın uygulanmasına yönelik iş, işlem ve alınacak tedbirlerle ilgili yazı gönderildi.

6 milyon 401 bin 116 öğrenci faydalanacak

Programdan yararlanması planlanan öğrencilere ait sayısal veriler de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından revize edilerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na iletildi. Bu doğrultuda programdan, 5 milyon 848 bin 375'i veli izni olan, 552 bin 741'i veli izni olmayan öğrenci olmak üzere toplam 6 milyon 401 bin 116 öğrencinin yararlanması hedefleniyor.

Bu arada, okul sütünün yanında verileceği açıklanan kuru üzümle ilgili de çalışmaların sürdürdüğü bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Partili vekilden bomba HDP yorumu!
Dolar ve altın fiyatları dolar/tl fiyatı 2.46'yı aştı
Papa'dan yumruktan sonra 'tokat' onayı
'Ak sakallı dede' uyuşturucudan ceza aldı
TÜÇEV burs başvuruları uzatıldı işte son tarih
Azerbaycan, Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan'ı böyle vurdu
Yorumlar 1 yorum