BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  GÜNCEL

İkinci dil bilenler bu haberi okumaya devam etsin!

İngilizce bilen doktorlar medikal metinleri çeviriyor, avukatlar sözleşmelere el atıyor, pazarlamacılar satış sunumlarını revize ediyor. Ollang sayesinde artık metinler uzmanların elinden geçiyor. Uzmanlar da ek iş yaparken hem ek gelir elde ediyor, hem de kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Abone ol

Beyza Çiftçi, Marmaris'te freelance çevirmenlik yaparak geçimini sağlıyor. Ollang sayesinde gelen çevirileri teslim ediyor ve ödeme konularında herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. Hem de eşi ve ailesine vakit ayırabiliyor.

Beyza: Üniversitede turizm bölümünden mezun olduktan sonra çeviri mesleğiyle tanıştım. Aslında başlarda birkaç çeviri bürosundan gelen tek tük işleri yapıyordum. Daha sonra aylara göre çeviri hacmi azalıyor veya artıyordu. E tabi yapılan işlerin ödemesini düzenli alıp almamak da ayrı bir sorundu. Hatta Facebook grubumuz bile var ‘Çeviri Mağdurları’ diye... Daha sonra OLLANG ile tanıştım. Kelime fiyatını kendim belirleyerek, dosyalara teslim tarihini vererek ve hatta müşterilerle mesajlaşabileceğimiz bir ekran sayesinde, çevirilerimi hem daha düzenli, garantili ve özenli yapmaya başladım. Eskiden kazandığım gelirimi de neredeyse 2 katına çıkardım.

Üniversite değişim öğrencisi olarak Cezayir'den Türkiye'ye gelen Abdou Sayed ise Türkiye'yi çok sevdi ve mezun olduktan sonra da burada yaşamaya devam etme kararı aldı. İTÜ Çekirdek'te kendi start-up fikrini geliştirirken OLLANG ile tanıştı. Ek gelir elde etmek için başladığı bu serüven ise neredeyse profesyonel mesleği haline geldi.

Abdou: Mühendislik mezunuyum, Arapça ve Fransızca ana dilim İngilizce ve Türkçe'yi çok iyi seviye konuşuyorum. Hem yabancı olduğum için hem de kendi start-up'ım üzerine yoğunlaştığımdan tam zamanlı bir işte çalışma imkanı bulamadım. OLLANG tam bir kurtarıcı gibiydi. Gündüz kabul ettiğim çeviri dosyalarını akşamları çevirip teslim ediyorum. Ödeme konusunda da herhangi bir endişem kalmıyor çünkü OLLANG tam da burada tüm operasyonları harika bir şekilde idare ediyor. Siz de ikinci bir dil biliyorsanız, hemen Ollang'e bireysel çevirmen olarak kaydolun ve çevirirken kazanmaya başlayın.

ÖNCEKİ HABERLER
IŞİD'in celladı Hatay'da yakalandı! Bakın kim o insan kasabı?
Herkes onu konuşuyor kimdir bu Fahrettin Paşa çocuklarına bakın
ABD'deki Hakan Atilla davasında flaş gelişme
Taşeronda kadroya geçiş tarihi bakan duyurdu
Cam filminde flaş gelişme o araçlar ağır kusurlu sayılacak
ABD'li kaynanadan Türk damada şok plan
Esenler'de korkunç kaza lüks araç alev topuna döndü
İsrail Ürdün Vadisi'ne yeni Yahudi yerleşim birimleri inşa edecek
CHP'li Veli Ağbaba'nın sözleri Meclis'i gerdi
Kılıçdaroğlu'nun borcunu Battal ilgezdi kapattı
Yorumlar