BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Zarrab davasına bakan hakimin otel faturası FETÖ'den

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Zarrab davasına bakan ABD'li hakim Berman'ın, 2014'de İstanbul'da kaldığı otelin faturasını FETÖ'nün ödediğine dair belgeyi yayınladı.

Abone ol

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ABD ile FETÖ arasındaki bağlantıya dair somut bir belgeyi okurlarıyla paylaştı. Selvi, Berman'ın İstanbul'da kaldığı otelin faturasını, FETÖ'nün karşıladığını gösteren belgeleri köşesine taşıdı. İşte o yazının ilgili bölümü:

"Reza Zarrab davası ilerledikçe, “ABD-FETÖ ortaklığı” daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Davanın hâkimi Richard Berman’ın FETÖ organizasyonuyla Türkiye’ye geldiği ortaya çıkmıştı. Berman mahkemede yaptığı açıklamada iddiaları reddetmemiş, Türkiye’yi ziyaretinin tarafsızlığına gölge düşürmeyeceğini ifade etmişti.Ancak yargılama sırasında ısrarla, Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini almaya çalışması ne denli tarafsız olduğunu ortaya koydu. Berman’ın tanıklarının da amaca uygun olarak seçildikleri belliydi. Reza Zarrab, Tamimi’ye, “Eğer ABD’de hapsedilmişsen, çıkmak için yalan söyleyeceksin” diyen kişiydi. Diğeri ise FBI-FETÖ ortak operasyonuyla Türkiye’den kaçırılan polis şefi Hüseyin Korkmaz, FBI’dan 50 bin dolar aldığını, mahkemenin ise ev kirasını karşılayıp her ay 300 dolar olmak üzere 3 kez para verdiğini açıkladı. 17-25 Aralık operasyonunun yürütüldüğü Mali Şube’de komiser yardımcısı olan Hüseyin Korkmaz’ın, “kabineyi burada toplayacağız” diye yazdığı tespit edilmişti. 17-25 Aralık’ın darbecisi ABD’nin tanığı oldu. FETÖ, bizzat tanıdığı Korkmaz için, “Altın Çocuk” diyormuş. FETÖ’cü polisler arasında Korkmaz için “Altın Çocuk” tanımı kullanılıyormuş. FETÖ’nün altın çocuğu ABD’de karşımıza FBI’nın paralı tanığı olarak çıktı.

İŞTE OTEL FATURASI: Aslında Zarrab davası hâkimi Berman’ın FETÖ’yle bağlantısının ortaya çıkması üzerine görevinden çekilmesi gerekiyordu. Çünkü hâkim Berman, FETÖ’cü YKK Avukatlık Ortaklığı’nın organizasyonu ile geldiği İstanbul’da “Adalet ve Hukuk Paneli”ne katılıyor. Berman panelde, “Tek adam iktidarının tersi olan hukuk devletinin Türkiye’de tehdit altında olduğu bir sır değildir. Bana göre kesinlikle tek adam iktidarı hukuk devleti ilkesi ile değiştirilmiştir” diye konuşacak kadar tarafsız bir isim!

Hâkim Richard Berman ile FETÖ ilişkisi sadece bununla sınırlı değil. Berman, sempozyumun düzenlendiği Four Seasons Hotel’de 2203 No’lu odada kalmış. Berman’ın 6 Mayıs’ta giriş yapıp 1 gecelik kalışı için otele 480 Euro ödenmiş. Kim tarafından? FETÖ’cü YKK Group tarafından. Hâkim Berman, Four Seasons Hotel’e ait 20.05.2014 tarihli toplu kesilen faturada yer alan ödeme için açıklama yapma durumunda.

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Cam filminde flaş gelişme o araçlar ağır kusurlu sayılacak
ABD'li kaynanadan Türk damada şok plan
İsrail Ürdün Vadisi'ne yeni Yahudi yerleşim birimleri inşa edecek
CHP'li Veli Ağbaba'nın sözleri Meclis'i gerdi
Bir magma kabarcığı yeryüzüne doğru hızla ilerliyor
Evlenmek için 42 bin TL çaldılar o anlar kamerada
Kırıkkale Üniversitesi hastanesi bölge hayvancılığına hizmet edecek
Biri 11 diğeri 7 yaşında genç yıldızlar Roma'da ödül aldı
İngiltere'de yeni krizin adı 'evsizlik'
Panda dışkısından üretildi yeni peçetelere bakın
Yorumlar 11 yorum