BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

IŞİD'in celladı Hatay'da yakalandı! Bakın kim o insan kasabı?

Suriye’de öz abisi de dahil korkunç infazlar yapan IŞİD'li Abdulhalik Abdulkadir A.’nın geçen ay Kayseri’de yakalanmasının ardından ‘IŞİD celladı’ olarak kayıtlara giren Mahmud A. (28) da Yunanistan’a gitmek üzere geçtiği Hatay’da yakalandı

Abone ol

IŞİD’ın Suriye’den temizlenmeye başlaması ile birlikte örgüt içinde en korkunç infazları gerçekleştiren ve ‘cellat’ olarak bilinen kişiler de diğer örgüt üyeleri gibi Avrupa’ya kaçabilmek için yasadışı yollardan Türkiye’ye geçiyor. Kasım ayında Suriye’de IŞİD adına infazları gerçekleştiren ve cellat olarak bilinen Abdulhalik Abdulkadir A. (Abdulkhaleq Abdulqader A.) Kayseri’de yakalanmış ve tutuklanmıştı. IŞİD'li terörist, örgüte muhalif olan öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman’ı 'örgüte bağlılığını ispat etmek için kameralar karşısında kafasına silahla ateş ederek öldürmüştü. 

SİLAHLI ÖRGÜT ÜYELİĞİNDEN TUTUKLANDI: Hatay İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘IŞİD celladı’ olarak kayıtlarda yer alan Suriyeli 28 yaşındaki Mahmud A.’nın (Mahmoud A.) da Yunanistan’a gitmek için illegal yollardan Suriye’den Türkiye’ye geçtiğini tespit etti. Gözaltına alınan Mahmud A., ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan tutuklandı.

AİLE BOYU IŞİD'E ÇALIŞIYORLARMIŞ!

 Türkiye’ye kaçakçıların yardımı ile illegal yollardan girdiğini söyleyen Mahmud A.’nın, 2 kardeşi, eşi ve eşinin annesi ile ailesinin de DEAŞ’lı olduğu belirtildi. Mahmud A.’nın ifadesinde, “2 kardeşim ve eşim DEAŞ için savaştı. Kardeşlerimden biri öldü. Eşimin annesi Ravda, DEAŞ içinde iç istihbaratçı olarak görev yapıyor. Kayınvalidem gördüğü, duyduğu şeyleri DEAŞ’a bildiriyordu. Eşimin kardeşleri Ebu Sefer ve Ebu Turan da DEAŞ içinde silahlı faaliyet gösteriyorlar” dediği öğrenildi.

KAYINVALİDEM BENİ EL NUSRA'YA İHBAR ETTİ

Yaklaşık 7 ay önce eşinden ayrıldığını belirten Mahmud A., “Eşimden ayrıldıktan sonra kayınvalidem intikam almak için DEAŞ’ın içinde bulunduğumu belirterek beni El Nusra’ya ihbar etti. El Nusra beni yakaladı ve bir gün boyunca sorguladı. Daha sonra serbest bıraktı. Serbest kaldıktan sonra İdlib’de 4 ay kaldım. Artık DEAŞ’ın olduğu yerde yaşamak zorlaşınca kendimize ait araziyi sattım ve parası ile kaçak yollardan Türkiye’ye geldim” dedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Herkes onu konuşuyor kimdir bu Fahrettin Paşa çocuklarına bakın
İlber Ortaylı'dan küstah Arap prensine 'hırsız' yanıtı
Taşeronda kadroya geçiş tarihi bakan duyurdu
Zarrab davasına bakan hakimin otel faturası FETÖ'den
ABD'li kaynanadan Türk damada şok plan
Esenler'de korkunç kaza lüks araç alev topuna döndü
İsrail Ürdün Vadisi'ne yeni Yahudi yerleşim birimleri inşa edecek
CHP'li Veli Ağbaba'nın sözleri Meclis'i gerdi
Kılıçdaroğlu'nun borcunu Battal ilgezdi kapattı
Bir magma kabarcığı yeryüzüne doğru hızla ilerliyor
Yorumlar 1 yorum