BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

İki kardeş sela okunan camiye saldırıyı duyunca

İZMİR'de FETÖ'nün darbe girişimi akşamı sela okunan Bostanlı Camisi'ne saldırı olacağı bilgisi üzerine gittiği bölgede silahla yaralanan Gürsu, o gün yaşananları anlattı

Abone ol

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz'da, sela okunan Bostanlı Camisi'ne saldırı olacağı haberi üzerine gittiği caminin önünde silahla yaralanan Ali Gürsu, "Nasibimizde gazi olmak varmış. O akşam şehit olmak için birbiriyle yarışan bir ümmet gördüm." dedi.

Gürsu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine önce AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığına daha sonra Konak Meydanı'na gittiğini söyledi.

O sırada arkadaşlarına gelen "Bostanlı Camisi'ne saldırı var" mesajı üzerine Karşıyaka ilçesine geçtiklerini anlatan Gürsu, buraya da darbe yanlısı olduğunu düşündükleri kişilere karşı koymak ve demokrasi mücadelesi için gittiklerini dile getirdi.

Araçtan indikten sonra ateşe tutulduklarını ifade eden Gürsu, şöyle konuştu:

"Bu sırada 2 mermi isabet etti. Yaralandıktan sonra yoğun bakımda kaldım ve uzun süren bir tedavi süreci geçirdim. Nasibimizde gazi olmak varmış. O akşam şehitlik için birbiriyle yarışan bir ümmet gördüm. Tekrar böyle bir hadise yaşansa emin olun herkesten önce sokağa inecek yine bizleriz. İnsanlar o gün vatan mücadelesi için sokaklara akın akın indi. Şehit olmak için yürüdüler. Vatan, millet, bayrak, sancak, din denildiği zaman gerisi teferruattır. İnsanların bu anlayışla sokaklara akın ettiğini gördüm. Ben de bu anlayışla sokaklara indim. Tekrar böyle bir şey olsa bu sefer şehit olmak için inerim. Allah bu ümmetin ve milletin başından Cumhurbaşkanımızı eksik etmesin."

Gürsu, olayın ardından açılan davanın sürdüğünü ve kendisini yaralayan Metin A'nın tutuklu yargılandığını aktardı.

Yargılananların kendilerine iftira attığını ve sözlü şiddet uyguladığını öne süren Gürsu, güvenlik kamerası görüntülerinde her şeyin net bir şekilde görüldüğüne işaret etti.

Gürsu'nun kardeşi Fatih Gürsu ise Bostanlı Camisi yakınında kendilerine 15-20 dakika boyunca ateş açıldığını savundu.

Camiyi korumak ve şehit olmak için sokağa çıktıklarını anlatan Gürsu, "O gün insanların akın akın şehit olmaya gittiğini gördüm. Konak Meydanı'nda aynı düşünce hakimdi. Televizyonlara bakınca Çanakkale ruhunun ölmediğini bir kez daha anladım." dedi.

 Gürsu, adalete güvendiğini ve darbe yanlısı kişilerin cezasını çekeceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Atatürk Havlimanı fena karıştı her şey bir anda oldu
Darbenin siyasi ayağı iddiasına bu cevabı verdi içinizde hainler...
Bakanlıkta neler oldu? Lütfi Elvan 15 Temmuz gecesini anlattı
Suudi Arabistan kralının 'deve' kini! Katar'a öfkesinden...
15 Temmuz'da şehit olmadan önceki son sözü
ALES ertelendi mi 6 Aralık ALES ne zaman yapılacak?
Yorumlar 1 yorum