BIST 1.205
DOLAR 7,89
EURO 9,29
ALTIN 482,19
HABER /  DÜNYA

Suudi Arabistan kralının 'deve' kini! Katar'a öfkesinden...

SUUDİ ARABİSTAN kralı Selman'ın Katar'la ilgili öfkesi insafsızlık sınırlarına vardı. Katar halkını sınır dışı eden Suudi Arabistan kralı hızını alamayıp Katarlıların develerini de ülkeden attı. Sınırı dışı edilip çöle sürülen develer korkunç bir sona uğradı.

Abone ol

Suudi Arabistan, tüm diplomatik ve ekonomik ilişkilerini kestiği Katar'a ait 15 bin deveyi de sınır dışı etti. Develer susuzluktan çöllerde telef oldu. Suudi Arabistan topraklarında kalan develer de büyük ağıllara hapsedildi ve 50 derece sıcakta ölüme terk edildi.

İngiltere'nin etkin gazetelerinden Independent'ın haberine göre Suudi Arabistan sınır dışı ettiği Katar'lı çiftçilerin develerini de ölüme yolladı. Bazı develer sahipleri ile birlikte sınır dışı edilirken, geride kalanlar ise açlık ve susuzluk ölümüne terk edildiler.

Said Al Hajari adlı bir çiftçi, "Çok üzücü, develer nereye gideceklerini bilemedikleri için çok yorgun düştüler" dedi.

Çiftçi Hussein Al Marri de, "Suudi Arabistan'dan dönmüştüm. Ben de yolda 100'den fazla deve leşi, 100'den fazla sahipsiz deve ve koyun gördüm" dedi.

Katar'da da Çevre Bakanı sınırı geçebilen 8 binden fazla deveye sığınak sağlayıp su ve yem verdi. The Peninsula gazetesi Katar'da çok sayıda veteriner ve uzmanın develere yardım etmek için harekete geçtiğini yazdı.

KATAR KÜÇÜK OLUNCA...
Katar, 11 bin 500 kilometrekare yüzölçümüyle yaklaşık İstanbul'un iki katı kadar bir toprağa sahip. Haliyle deve üreten Katarlılar Suudi Arabistan topraklarını kullanıyorlardı. Suudi Arabistan Kralı Selman, Katar'a öfkelenince geçen ay çiftçilerle birlikte develerini de sınır dışı ettti.

Katar gelişmesi! TSK komando yolladı 4 ülke bildiri yayınladı

ÖNCEKİ HABERLER
15 Temmuz'da şehit olmadan önceki son sözü
4 yıllık iktisat bölümü taban puanı
4 yıllık elektrik ve elektronik mühendisliği bölümü taban puanı
Demet Akalın'dan Nur Yerlitaş'a hasta ziyareti
4 yıllık psikoloji bölümü taban puanı
Ultra lüks yat Bodrum'a geldi! 190 bin litre mazot aldı
Yorumlar 23 yorum