BIST 1.420
DOLAR 8,32
EURO 10,01
ALTIN 479,26
HABER /  GÜNCEL

İhtiyaç sahiplerini sevindiren karar Resmi Gazete'de

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine yönelik Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı. Buna göre 2 milyon 22 bin haneye 40 ila 80 lira arasında elektrik desteği ödemesi 1 Mart itibariyle başlayacak.

Abone ol

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon 22 bin haneye elektrik desteği ödemesinin 1 Mart itibarıyla başlayacağını açıkladı.

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketim desteği verileceğini" duyurduğunu hatırlattı.

Ödemeler PTT aracılığıyla yapılacak

2 milyon 22 bin haneye elektrik desteği ödemesinin 1 Mart itibarıyla başlayacağını belirten Selçuk, ödemelerin PTT aracılığı ile yapılacağını ifade etti.

Destek miktarının, evde yaşayan kişi sayısına göre "40 lira 31 kuruş ve 80 lira 63 kuruş arasında değişeceğini aktaran Selçuk, "Buna göre, 1-2 kişi 75 kilovatsaat, 3 kişi 100 kilovatsaat, 4 kişi 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla kişi yaşayan hanelere aylık 150 kilovatsaat elektrik desteği verilmiş olacak." bilgisini paylaştı.

Selçuk, elektrik desteği ödemesi çalışmalarına katkılarından dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak sosyal yardımlar konusunda ciddi bir mesai harcıyor, aktif hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin, vatandaşlarımızın her anlamda her zaman yanında olmaya, elinden tutmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın sevinçlerini görmek, yüzlerini güldürmek her şeye değer."

Bakan Selçuk, elektrik desteğinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca Türk vatandaşlarından aylık veya düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden hanelerin asgari ihtiyaçlarının karşılanması için elektriktüketim desteği verilmesi amaçlanıyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kürk vergisi sıfırlandı artık ÖTV alınmayacak! Herkesi şaşırtan karar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Mandırada kumar operasyonu 54 kişi gözaltına alındı
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Süleyman Soylu: Ankara Büyükşehir Belediyesine PKK'yı bulaştırmayın
Adana'da kedi ev sahibini yangından kurtardı
Ankara'da restorana silahlı saldırı
İngiliz devleri Netflix'e karşı birleşti! Ortak dijital yayın platformu kuruluyor
Yüzme esnasında suda nasıl dinlenilir?
İran genel seçime hazırlanıyor
Denizlispor'a stat müjdesi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: 102 bin güvensiz
Yorumlar 5 yorum