HABER /  EKONOMİ

Elektrik, su, doğalgaz aboneliği e-devlette başladı telekom da var

Milyonlarca vatandaşı sevindiren haber Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden geldi. Bugünden itibaren vatandaş elektrik, su, doğalgaz ve telekom aboneliklerini oturduğu yerden yapabilecek.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Ticaret Bakanlığı ile yapılan proje sayesinde vatandaş artık abonelik işlemlerini oturduğu yerden yapacak.

Kurulan yeni siseme göre  vatandaşlar artık elektrik, su, doğalgaz ve telekom aboneliklerini de e-devlet üzerinden sonlandırabilecek. E-devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlar ise ilgili noktaya giderek aboneliklerini yapabilecek. Proje ile vatandaşın bürokratik işlemlere takılmadan işini kolayca halletmesi hantal devlet anlayışından giderek uzaklaşması amaçlanıyor.

DİĞER ABONELİKLERDE YAKINDA
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi internet sitesinden yaptığı duyuruda, “Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrik, doğalgaz, su ve Türk Telekom aboneliklerini e-devlet üzerinden yapabilecekler” açıklamasını yaptı. 

e-devlet abonelik işlemleri için tıklayın

Abonelik işlemleri için yukardaki linke tıklayıp şifrenizi girmeniz yeterli. Ardından ise ana panelde bulunan 'Yeni Hizmetlerimiz' başlığına tıklayarak abonelik işlemlerinizi yapabilirsiniz.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Küçükçekmece'de otomobil alev alev yandı
Erdal Özyağcılar kaç yaşında dini inancı ne şamanizm açıklaması olay!
Eser Yenenler sevgilisi kimdir Berfu Yıldız kaç yaşında?
Fenerbahçe'yi küme düşme korkusu sardı
Suriye'deki kimyasal saldırıların yüzde 98'i Esed'in
Beyza Güneş kimdir yaşı kaç Kubilay Aka'yı ifşa etti
Yorumlar 2 yorum