HABER / SEÇİM

İhsanoğlu'dan cemaate olimpiyat desteği

Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Türkçe Olimpiyatları'na destek çıktı.

Muhalefetin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'dan Gülen cemaatine destek! Başbakan Erdoğan'ın salon vermeyeceğiz dediği Türkçe Olimpiyatları'nın yurtdışında yapılmasına tepki gösteren İhsanoğlu, hükümetin uygulamalarını "çok ayıp" sözleriyle nitelendirdi.
 
Çıkarılan engellemeler yüzünden Türkçe Olimpiyatları’nın yurtdışında yapılmasını ‘çok ayıp’ bulduğunu belirten İhsanoğlu, yurtdışındaki Türk okulları için de “Türkiye’nin yüz akı” ifadesini kullandı. Kurulduğu günden itibaren değişik vesilelerle bu okulları ziyaret ettiğini kaydeden İhsanoğlu, şöyle konuştu:

“Ben bu okulların Orta Asya’dan Endonezya’ya, Tataristan’dan Senegal’e kadar olan örneklerini gördüm. Ve bu ülkelerde devlet adamlarının idarecilerin toplumun nasıl müspet bir şekilde baktığını, değerlendirdiğini yakından biliyorum. Bu okullarda bulundukları ülkelere karşı yanlış bir şey olsaydı, hiç kimse bunları bir gün bile barındırmazdı. Ayrıca şimdiye kadar bu okullar Türkiye’ye karşı müspet alakanın uyandırılması, Türk sevgisinin aşılanması ve Türkiye’nin milli menfaatlerine hizmet edilmesi dışında bir şeyin ortaya geldiğini ben şahsen bilmiyorum. Bu okulların menfi faaliyetlerine dair ispatlanmış bir durum varsa, bunun kamuoyuna açıklanması lazım.”
 
  
Yorumlar53 yorum