YAZARLAR

HYUNDAI i20 ACTIVE 1.4 Test Sürüşü

Özellikle tavan rayları ile seyahat ve hareket vurgusu yapan tasarım şık olmasının yanında çok da sportif duruyor.

Hyundai Assan Kocaeli Fabrikasında üretilen i20 Active maceratutkunları için daha fazla arazi kabiliyeti sunuyor. 3 kapılı Coupeversiyonundan sonra aileye katılan i20 active ile bu ikincibuluşmam. Daha yüksek ve crossover görünümlü bu otomobilin 1litrelik Turbo motorlu versiyonunu kullanmıştım, bu defa 1.4litrelik benzinli versiyonu ile yola çıkıyorum.

Özellikle tavan rayları ile seyahat ve hareket vurgusu yapantasarım şık olmasının yanında çok da sportif duruyor. Izgara tıpkıcoupe versiyonunda olduğu gibi ters konumlandırılmış. Led entegreön farlar, geniş hava girişli ve difüzörlü sportif tamponlar,çamurlukları kaplayan dodiklerle otomobili her an harekete hazırbir havaya sokuyor.

301 litrelik bagaj hacmi sınıfına göre yeterli, arka kısım başve diz mesafesi olarak çok uzun boylu yolculara geniş bir alansunmasa da genel anlamda sıkıntısız. Ön kısım çift renklikombinasyonlarla canlandırılmış 4 farklı renk kombinasyonu var.Özellikle gece yolculuklarında benim Hyundai mavisi dediğimaydınlatmalar otomobile güzel bir enerji veriyor buda sürücüyeyansıyor doğal olarak. 7” dokunmatik ekran kolay ve çok kullanışlıHyundai bu konuda çok başarılı. Piyano siyahı parlak boya ve kromdetaylar içeride olduğundan daha lüks bir ambiyans yaratıyor.

Otomobilde lastik basınç gösterge sistemi, yokuş destek sistemi,arka park sensörleri, statik viraj içi aydınlatma gibi özelliklervar.

 Otomobile 1.4 litrelik turbo benzinli motorla 4 ileriotomatik şanzıman eşlik ediyor. 100 beygir güç üreten motor 3500devir itibariyle 134 Nm tork değeri veriyor. Yakıt tüketimi ise benkullandığım süre boyunca 7.6 lık bir değer gösterdi. Bu değerlerlesakin bir sürüşte tüm beklentileri cevaplıyor. Ancak yüksekperformans beklediğinizde otomobil biraz ağır kalabiliyor. Ben yinede otomobili karlı bir havada virajlı dağ yollarında kullandım. Negüvenlik ne çekiş anlamında bir sorun yaşamadım. Ara sıra şehirdışına çıkan sürücüler için uygun fiyatı ve fiyatına göre kalitelive sağlam yapısından dolayı tercih edilebilecek bir otomobil.Güncel fiyatları buradan görebilirsiniz.

Yorumlar1 yorum