BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  SEÇİM

Hüseyin Yayman adaylık için istifa etti

Vatan Gazetesi yazarı Hüseyin Yayman, Ak Parti'den milletvekili aday adayı olmak için akademik görevinden istifa etti.

Abone ol

Vatan Gazetesi yazarı ve CNN Türk televizyonu danışmanı ve Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi Hüseyin Yayman 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili olmak için akademik görevinden istifa etti.
 
Yayman, "Milletimizin refahı, demokrasimizin standardının yükseltilmesi ve Yeni Türkiye projesine katkı sunmak amacıyla AK Partiden siyasete giriyorum." cümleleri ile başlayan istifa mektubunda "Büyük Türkiye hayalini gerçek kılmak ve 21. Yüzyılın Türkiye'nin asrı olması için aziz milletimizin emrindeyiz. Bu sebeple mensubu olmaktan gurur duyduğum Gazi Üniversitesi öğretim üyeliği görevimden ayrılıyorum... 2015 seçimleri ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun..." diyerek AK Parti saflarında siyaset yapma kararını duyudu.

HÜSEYİN YAYMAN KİMDİR?
hüseyin-yayman-kimdir.jpgVatan Gazetesi yazarı ve CNN Türk televizyonu danışmanı Hüseyin Yayman, 1969 Yılında Hatay Kırıkhan'da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Hatay Kırıkhan'da tamamlayan Yayman, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 'Türkiye'nin İdari Reform Tarihi' isimli doktora teziyle kamu yönetimi ve siyaset bilimi doktoru ünvanını aldı.

Türk siyasal hayatı alanında akademik kariyer yapan Doç. Dr. Hüseyin Yayman Gazi Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olmasının dışında çeşitli araştırma şirketlerinde de görev yaptı.

Yayman, doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR ve SETA'da danışman/araştırmacı/uzman olarak çalıştı.

Başta AK Parti olmak üzere, Türk siyasal hayatı, milliyetçilik ve Kürt sorunu konusunda akademik/bilimsel çalışmalarına devam eden Yayman evli ve iki çocuk babasıdır.

Üniversitedeki akademik çalışmaları yanında bir süre gazetelerinin yorum sayfalarında siyasal analizler yazan Hüseyin Yayman, yakın zamanda Hürriyet Gazetesinden, Vatan Gazetesine transfer oldu. Yayman, çözüm süreci kapsamında başlatılan Akil İnsanlar Heyetinde yer aldı.

Hüseyin Yayman, halen Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı ve CNNTÜRK Televizyonunda yorumcu/siyaset danışmanlığı görevini yürütmektedir.

Birinci baskısı SETA Vakfı yayınları arasında çıkan Türkiye'nin Kürt Sorunu Hafızası isimli çalışması bulunan Hüseyin Yayman'ın yayınlanmış bazı eserleri şu şekildedir:

Türkiye'nin İdari Reform Tarihi (Turhan Yayınevi),
Kürt Meselesi Nasıl Çözülmez
(Demokratik Çözümden Milli Birlik Projesine) (Birey Yayıncılık)
Türkiye'nin Kürt Sorunu Hafızası
(3.Baskı, Doğan Kitap),
Türkiye'de Kamu Yönetimi (2. Baskı Nobel Yayınevi),
Yönetim Bilimi (9. Baskı Nobel Yayınevi),
Mahalli İdareler (3. Baskı Nobel yayınevi),
İnsan Kaynakları Yönetimi, (6. Baskı Nobel yayınevi)
Türkiye'nin Açılım Politikaları(Meydan yayınevi).

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Destici seçimlerde ittifak için yeşil ışık yaktı
Cübbeli'den Egemen Bağış'a Bakara tepkisi!
Bedellide son 4 günde rekor başvuru!
İç güvenlik paketi görüşmeleri yine ertelendi
'Gökçek can güvenliğimizi tehdit ediyor!'
Anayasa Mahkemesi'nden flaş karar
Babacan'dan Merkez'e tam destek
Annem kayıp dedi yarıçıplak halde tuvalette...
Motorine zam yapıldı
Abdülkadir Selvi aday olacak mı? İnternethaber'e açıkladı
Yorumlar 17 yorum