BIST 1.329
DOLAR 7,82
EURO 9,35
ALTIN 448,71
HABER /  GÜNCEL

Hulusi Akar ABD'li mevkidaşı ile görüştü

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford Türkiye'ye geldi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile karargahta buluştu. İkili, Suriye ve Irak'ta DEAŞ'a yönelik operasyonları karşılıklı değerlendirdi.

Abone ol

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ABD'li mevkidaşı Orgeneral Joseph Dunford ile bir araya geldi. İkili, Suriye ve Irak'taki gelişmeleri değerlendirirken, görüşmede Türkiye'nin FETÖ'ye karşı ABD'nin tutumundan duyulan rahatsızlık dile getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda, Orgeneral Akar ve ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford arasında gerçekleşen görüşmede, bölgesel güvenlik konuları ile Irak ve Suriye'de meydana gelen son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunmasının ve terörizmle mücadelenin müştereken yürütülmesinin öneminin altı bir kez daha çizilmiştir.

İcrası başarı ile devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'na Koalisyon'un hava desteği vermesinin önemi vurgulanmıştır. Ayrıca, yerinden edilmiş halkın Cerablus ve diğer yerleşim yerlerine geri dönüşünün bölgede istikrarın sağlanmasına katkısı dile getirilmiştir.

Münbiç'ten PYD/YPG terör örgütünün çıkarılması ile Rakka'daki son durum, Musul Harekatı, PYD/YPG terör örgütünün Suriye ve Irak'taki faaliyetleri ve bölgedeki mezhepsel çatışma riski konularında karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunulmuştur. Müteakip dönemde El-Bab ve Rakka başta olmak üzere, Suriye ve Irak'ta DEAŞ'a karşı ortak mücadele yolları görüşülmüştür.

Ülkemizin Telafer ve Sincar'daki hassasiyetleri ve konunun tarafımızdan yakinen takip edildiği karşı tarafa iletilmiştir."

FETÖ'DEN DUYULAN RAHATSIZLIK DİLE GETİRİLDİ

Görüşmede ayrıca, Türkiye'nin, FETÖ terör örgütünün ABD'de devam eden faaliyetlerine ilişkin rahatsızlığının da tekrar dile getirildiği vurgulandı.

ÖNCEKİ HABERLER
DBP'li Sebahat Tuncel tutuklandı!
Adana'da teröristler polise saldırdı!
ABD'den Rakka operasyonu yorumu!
Mega Yat Limanı için sonuç belli oldu
CHP'de kritik HDP toplantısı sona erdi
Türk fotoğrafçı Mert Alaş'a Jennifer Lopez çıplak pozlar verdi beğeni yağdı
Yorumlar 14 yorum