BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  EKONOMİ

Hlak ekmeğe zam olacak mı?

Ekmeğe yapılan zam halk ekmeğe de yansıyacak mı? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, merak edilen soruya yanıt verdi.

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, halk ekmeğe zam yapılmayacağını söyledi. Topbaş, “Şuan halk ekmekte zam gözükmüyor. Ekmeğin hammaddesinin fiyatında değişme olmamasından dolayı halk ekmeğin fiyatında farklılık söz konusu değil." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İngiltere Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson’ı makamında ağırladı. Topbaş, Robertson ile yaptığı görüşme sonrası basın mensuplarının soruları cevapladı. Ekmeğe yapılan zamma ilişkin konuşan Topbaş, “Fırıncılar odasının açıklamalarını gördük. Ekmeğin maliyet giderlerinin fazla olması nedeniyle zam yaptıklarını ifade ettiler. Daha önce yapmış oldukları zammı geri çekmeleri sebebiyle geçikmiş bir zam olduğunu ifade ettiler. Şuan halk ekmekte için zam gözükmüyor. İmalat geçmiş değerler üzerinden olduğu için fiyatta bir farklılık söz konusu değil. Halk ekmek için zam yok. “ ifadelerini kullandı.

‘KADIKÖY LİMANI HAKKINDAKİ İTİRAZLAR SAMİMİ DEĞİL’

Kadir Topbaş, Haydarpaşa Garı ve Kadıköy Limanı düzenlemelerine itiraz eden Kadıköy Belediyesi’nin samimi olmadığını belirtti. Olayın yargıya taşınmasının İstanbul için zaman kaybı olduğunu söyleyen Topbaş, “ CHP’nin temayülünü milletimi iyi biliyor. Onların işi üretmek yerine engellemek, yargıya götürmek, Anayasa Mahkemesi'ne götürmek. Önümüzdeki engeller de bu şekilde oluşmuştur. Bu zaman kaybından başka bir şey değil. Bir çok dünya şehrinde değişimler oldu. Berlin, Londra gibi şehirlerde plan ve düzenlemeler vardı. Dünyayı biraz takip etselerdi göreceklerdi. Haydarpaşa Limanı'nın olduğu yer, liman fonksiyonu olarak yeterli ölçekte değil. Zaten İstanbul liman olarak küçük yerlere sahip. Bu yüzden yeni limanlar oluşturuluyor. Burası kent içinde kalması ve yeni düzenleme gerektirmesi nedeniyle düzenleniyor. Buranın yüzde 74 yeşil alan olacak. Aynı zamanda kültür ve turizm için de fırsatlar oluşturacak. Eğer itirazlarda samimiyet olsa idi güzel şeyler yapılabilirdi. Ama itirazlar samimi olmadığı için reddedildi." şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Sokağa inersek kardeş kanı dökülür
Yunanistan acı reçeteye karşı yeniden grevde
Bakan Çağlayan'dan 'otomobil üretin' mektubu
AK Partili vekil lazımlık isteyince...
Emekliler 2 maaş ikramiye alacak mı?
Avrupa'daki çiftlik virüsü 'vahşi hayvanlara da bulaştı'
Kaya gazı bulunan üç il açıklandı
Kurtulmuş Sinop olayları için ne dedi?
CHP'li vekillerden Önder'e tepki!
Şehirliler dikkatini toplayamıyor
Yorumlar