YAZARLAR

Hitler Almanya'sı Türkiye için çok üzgün

AB'nin iki yüzlü sinsi siyasetçileri ülkemizde gerçekleşen terör olaylarını kınayıp üzgün olduklarını belirtselerde büyük bir çoğunluk samimi olmadıklarına emin.

İsmail GÜZELiguzel@nestech.net

AB'nin iki yüzlü sinsi siyasetçileri ülkemizde gerçekleşen terörolaylarını kınayıp üzgün olduklarını belirtselerde büyük birçoğunluk samimi olmadıklarına emin.

Terör örgütleri varda, terör ülkeleri neden olmasın. MeselaAlmanya bu tanıma çok uyuyor. Almanya, Ortadoğu'da ve ülkemize kanağlatan ne kadar terör örgütü varsa sahipleniyor. 

Ortadoğu'ya terör ihraç eden ya da ölmelerini izleyen Almanyaöncülüğündeki Avrupa, ölümden kaçan Ortadoğu'lu mültecileriülkelerine sokmamak için can hıraş bir şekilde siyasi manevralaryapıyor.

Ticaretimiz ve NATO üyeliğiyle Almanya'nın dost ülke statüsündeolmamıza rağmen, Türkiye'de dökülen her bir insanımızın kanındaAlman gizli servisi BND'nin parmağı var. İstihbarat, para, bomba veeğitimler vererek terör örgütüne fiili yardımda bulunması NATO'daki dostluğumuza ve ticari ilişkilerimize zarar veriyor.

Türkiye'de olup biteni en iyi bilen Alman gizli servisi BND,PKK'nın hemen hemen her terör eylemine lojistikten finansa kadardesteğini esirgemiyor.

Almanya terör üssü olma konusunda ilerlemeler kaydediyor.PKK'nın kurulmasında büyük payı olan, terör üyelerini himaye edenve yıllar boyu finanse eden Almanya merkezli Avrupa, izlediği terörpolitikası Besliktaş'ı ve Kayseri'yi vurdu.

Almanya'nın PKK'ya kucak açtığını bilmeyen yok. Her ne kadarPKK'yı terör örgütü olarak tanımlasada, önümüzdeki zamanlarda terörlistesinden çıkaracak izlenimleri veriyor. 

300 üzerinde PKK derneğinin halen faaliyette olduğu Almanya'da,istihbarat servisi BND'nin PKK'ya tam desteği devam ediyor. PKK'yaakan yıllık 1 milyar Euro'ya yakın paranın da Almanya'da toplandığıTürk istihbarat birimlerince tespit edilip ortaya çıkarılmıştı.

Türkiye'de Alman vakıfları adı altında bir tür istihbarat ağıoluşturulmuş. Almanyanın desteklediği gazeteler halen ülke içindeyayınlar yapıyor. Almanya lehine çalışan ajanlık yapan Almanistihbaratının maaşlı gazeteci kılığında militanları var. 

Strateji adına yapılan bazı seçimler birbirimize zararveriyor. 

Hiç kimse benim ya da senin gibi düşünmek zorunda değil. Aynıdine inanmak zorunda değil. Her birey inançlarında özgür. Her bireyistediği seçimi yapmakta özgür. Teröre ve teröriste destekçıkmadıkça insanların yaptığı seçimlerden ötürü kimse kimseyiyargılayamaz.

Teröriste gizliden ya da açıktan destek, destekleyeni deterörist sınıfına sokar. 

Son yıllarda ülke yönetiminden ve insanından nefret eden birgurup insan sözüm ona strateji adına vatan perverlik adınateröristlerle bir olup ya da teröriste desteklerini açıkça gösteripdevletine ve yönetimine karşı tavır içinde.

Adı ve soyadı bizden olan ama içi Alman olan bazı Türk görünümlüAlman militanları, Türkiye'de yapılan mega projelere karşı algıoluşturma içinde. Neden karşısın diye sorsan verecek bir cevabı dayok. Neden karşı çıktığını bilmez. Ona, Almanya karşı çık dediğiiçin karşı çıkıyor.

Türkiye'nin mega projelerine karşı çıkan ve içerdeki haindinamikleri sürekli hareketli tutan Alman hükümeti bakalım yarın neyapacak.

Almanya'nın kendi iç dinamikleriyle ve AB'nin batma kaygılarıylauğraşması gerektiği şu günlerde Türkiye'nin mega projeleriylekafayı bozmuş durumda. 

Bakalım Avrasya tüneli Almanya üzerinde ne tür kaygılaroluşturacak. Avrasya tüneli yarın 20 Aralık 2016 da açılacak. Tümülkemize ve İstanbullulara hayırlı olsun.

Yorumlar2 yorum