BIST 10.166
DOLAR 32,26
EURO 34,93
ALTIN 2.410,35
HABER /  DÜNYA

HGS köprü trafiğini rahatlattı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, HGS ile gelen trafikteki rahatlamayı anlattı.

Abone ol

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hızlı Geçiş Sistemi'nin (HGS) beklenen hedefin üzerine çıktığını, trafik akışının daha da hızlandığını söyledi.

Niğde Karayolları 6'ncı Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Niğde çevre otoyolu açılışına katılan Bakan Binali Yıldırım, kar altında bürokratlar tarafından karşılandı. Törende bir konuşma yapan Bakan Yıldırım, otoyol çalışmaları hakkında bilgi verdi.

MEMLEKETİ BÖLÜNMÜŞ YOLLARLA DONATTIK

Pozantı yolu, Ulukışla yolu, Niğde- Kayseri yolu ve Niğde- Aksaray yolunu da bölünmüş yollarla donattıklarını belirten Bakan Yıldırım, "Memleketin her köşesini bölünmüş yollarla donattık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, memleketi, milleti birleştirdik. Bugün, işte bu hizmetlere bir yenisini daha ekliyoruz. Adım adım otoyol, Adana'dan Niğde'ye ve Ankara'ya, oradan İstanbul'a devam edecek. Sadece bölünmüş yolla kalmayacak. Niğde'nin bundan sonra 10 kilometresi daha var. Gölcük Beldesi'ne bir bağlantı daha yapacağız. Bu bağlantı ile Nevşehir'den gelen trafik, Kayseri'den gelen trafik, Niğde'nin şehir içine girmeden, transit güneye gidecek. Güneyden gelenler de, kuzeye gitmeye devam edecek. Niğde'nin güzel insanlarına hizmet etmek, yollarını açmak ve hizmetlerini geciktirmeden birer birer getirmek, bizim boynumuzun borcudur" dedi.

TRAFİKTE RAHATLAMA OLDU

Bakan Yıldırım konuşması bitince, kent protokolüyle birlikte otoyolun kurdeleyi kesti. Açılış töreninin ardından Niğde Valiliği'ne geçen Bakan Yıldırım, Vali Barut'tan brifing aldı. Bakan Yıldırım, bir gazetecinin HGS'ye geçişlerle ilgili sorusuna şu yanıtı verdi:

"İyi gidiyor, herhangi bir sorun yok. Şu anda istediğimiz hedeflerin üstüne çıkmış durumdayız. HGS'nin getirdiği trafik akışı daha hızlı oluyor. Kartlı geçişlerde maalesef gişelerde durup, kartı okutmak için en az 20-25 saniye zaman kayboluyordu, trafiği yavaşlatıyordu. Özellikle büyük köprü ve ana otoyollarda sorun oluyordu. HGS ile ilgili güzel dönüşler var. Vatandaşlarımız, trafikte rahatlama olduğunu, trafik akışının hızlandığını söylüyorlar. Şu anda, ağırlıklı olarak herkes OGS ya da HGS aldı. Önümüzdeki dönemde de bu ikisini de birleştireceğiz. Tek sistem olacak."

9 görme engelli vatandaşa da gören göz cihazı dağıtan Yıldırım, Niğde Belediyesi ve AK Parti il teşkilatını da ziyaret etti.