BIST 1.408
DOLAR 8,09
EURO 9,68
ALTIN 462,45
HABER /  DÜNYA

Hatay’a giden TIR’larda ne var ?

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "TIR’da Türkmenlere giden yardımlar var" dedi. <br/>TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuşan MHP Grup Ba...

Abone ol

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "TIR’da Türkmenlere giden yardımlar var" dedi.
TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye’de yeni bir Kürdistan inşa ederek toprak talebinde bulunulması aşamasına gelindiğini savunarak, “Barzani’ye, ‘tarihime ecdadıma hakaret edemezsin, topraklarımın üzerinde bu ifadeleri kullanamazsın’ diyemiyorlar. Çünkü beraber yürüyorlar bu yollarda. Diyarbakır’da Kürdistan’a selam söylerse bir Başbakan, onun dostu Barzani Erbil’de böyle saçmalar. Barzani unutmasın ki, bu millet tarihine de, topraklarına da sahip çıkacak, toprağında gözü olanlara haddini bildirecektir” diye konuştu.

“HATAY’DA YAKALANAN TIR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”
Hatay’da yakalanan TIR ile ilgili hükümetin açıklama yapması gerektiğini söyleyen Vural, “Hatay’da yakalanan TIR ile ilgili açıklama bekliyoruz. Bu TIR’ın içinde kim vardı, geçmesini kimler sağlıyordu? Bu TIR’ın içinde yer alan silahlar nereye gidiyordu? Bununla ilgili hükümetin açıklama yapması gereklidir. Savcının bu TIR ile ilgili işlem yapması engellendi mi? Türkiye sınırları terör örgütlerinin cirit attığı, silah kaçakçılarının olduğu bir sınır olamaz. Birilerinin eline silah tutuşturmak, tetikçilik yapmak gerçekten çok ciddiye alınması gereken husustur. Türkiye’nin insani amaçla gönderdiği bir takım malzemelerin mühimmat olarak gönderildiğine ilişkin bir kanaat Türkiye’yi zedeler” ifadelerini kullandı.
Tutuklu milletvekilleri ile ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili MHP’nin hiçbir oluşum içinde olmayacağını söyleyen Vural, “AK Parti Grup Başkanvekili, grubumuzu arayarak tutuklu milletvekilleri ile ilgili bir çalışma teklifi oldu. MHP bununla ilgili hiçbir çalışmanın içinde yer almayacaktır. Bu mesajımızı kendilerine iletildi. Sayın Halaçoğlu’nu aradılar, kendilerine AK Parti, BDP ve CHP’nin birlikte yapacağı bir çalışma varsa, bu çalışmaları kendilerinin yapması gerektiğini, MHP’nin böyle bir çalışmanın içinde olmayacağını yüzlerine karşı ifade ettik” açıklamasını yaptı.
Engin Alan’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili kararın Meclis’e gelip gelmediğinin sorulması üzerine Vural, “Engin Alan ile ilgili bir karar Meclis’e gönderilse bile Meclis’in bu konuda hiçbir işlem yapmaması gerekir. BDP ile ilgili hiçbir işlem yapmayanların Engin Alan ile ilgili hiçbir işlem yapmaması gayet açık ve nettir” dedi.

BAKAN CEVAP VERDİ
TBMM’de yemin eden Bakan Ala, Hatay’da durdurulan ve içinde mühimmat olduğu ileri sürülen TIR ile ilgili basın mensuplarının sorusu üzerine, ’’Orada Türkmenler var. TIR’da Türkmenlere giden yardımlar var. Herkes işini bilecek. Siz içini biliyor musunuz?’’ ifadesini kullandı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Beyrut'un güneyinde şiddetli patlama
TCDD o iddiaları yalanladı
Hatay Valisi'nden bomba 'TIR' talimatı
Günün önemli gelişmeleri (3)
Müge Anlı'nın aradığı çocuğun sonu
Hakan Şükür’e Lig TV şoku
Damat adayı belediye başkanını bıçakladı
Sevmediğimiz şeyleri yerken yüzümüz nasıl oluyor?
2014 yılı otomobil vergileri tablosu!
İşte daha az oto vergisi ödeme yolu
Yorumlar 1 yorum