HABER /  GÜNCEL

Hasta can refakatçiler çiğ köfte derdinde

ÇORUm'un Sungurlu ilçesinde, bir hastane de meydana gelen olay koyun can kasap et derdinde dedirtti. Hastanede yatan kadının yakınları odada çiğ köfte partisi yaptı.

ÇORUM Sungurlu Devlet Hastanesi'nde tedavi gören bir hastanın odasına toplanan hasta yakınları, ziyaretçi ve refakatçiler yerde leğen içinde çiğ köfte hazırladı.

Kadın hastanın yakınları ve refakatçilerin çiğ köfteyi hazırladığı anlar da hastane odasında bulunan başkaları tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı. Görüntüler, paylaşıldığı sosyal medyada, kısa sürede tepkilere neden olurken, Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, konuyla ilgili incemele başlatıldığını, olaydan hastane çalışanlarının haberi olmadığını açıkladı.

Sobacı, "Bir grup hasta yakını toplanıp çiğ köfte hazırlayıp yemişler. Bundan ne hastane yönetiminin ne de kat görevlilerinin haberi  var. Hiçbir personel de böyle bir olaya tanık olmamış. Olay tamamen hasta yakınları arasında geçmiş" dedi.

Öte yandan sosyla medyada bazı takipçiler tarafından 'hastanede çiğ köfte partisi' yorumları da yapılan görüntülerde, kadınların hastane odasında yere konulan plastik leğende çiğ köfte yoğurduğu, oda bulunan diğer kadınların da yoğrulan çiğ köfteleri limon ve marul eşliğinde yedikleri görülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Pelin Batu kaç yaşında eşi Macit Bitargil kimdir mesleği ne?
Ürünlerin yüzde 60 korsan satılıyor sebze fiyatları artıyor
Cemre ilk nereye düşer 2019 bu ayın kaçında düşecek?
Bel ağrılarından kurtulmak için bunları kesinlikle uygulayın
Beşiktaş yeni transferleriyle çıkışa geçti ikinci yarıda etkili tablo
Sen Anlat Karadeniz 56. bölüm 2. fragmanı
Yorumlar