BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Hande Erçel'e benzemek için İngiltere'den geldi perişan oldu! 'Çüş artık, yavaş olun'

İSTANBUL'da diş estiği faciası! Porselen diş estetiği yaptırmak için İngiltere’den gelen modacı Şule Cooper’ın başına gelmeyen kalmadı. Cooper’ın sorunlu dişleriyle birlikte sağlam dişlerini de kesen diş hekimi, bir süre sonra ‘Yapmıyorum’ diyerek tedaviyi yarım bıraktı.

Abone ol

İngiltere’den Türkiye’ye porselen diş estetiği yaptırmak için gelen modacı Şule Cooper’ın başına gelmeyen kalmadı. Dişlerini oyuncu Hande Erçel’in dişleri gibi yapılmasını isteyen Cooper, Dr. Ç.K. ile anlaştı. İddiaya göre sorunlu dişlerin yanında sağlam dişleri de hatalı bir şekilde kesilen Cooper, doktorun “Dişlerinizi yapmıyorum, nereye giderseniz gidin” diyerek tedaviyi yarım bırakması sonucu kesilmiş dişlerle ortada kaldı.

Cooper, dişlerini düzelttirmek için başka doktorlara başvurdu ancak o doktorlar da dişlerin düzelebilmesi için en az bir yıl gerektiğini söylediler. Yemek yiyemeyen ve konuşmakta zorluk çeken Cooper, doktor hakkında “bilinçli taksirle yaralama” suçundan suç duyurusunda bulundu.   

Bunu yapan televizyonların tanınmış dişçisi    

Şikâyetçi Şule Cooper, avukatı Yunus Tekeş aracılığıyla savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, 26 Kasım 2020 tarihinde 45 yaşındaki modacı Şule Cooper’ın sosyal medya ve TV’de bilinirliliği olan diş doktoru Ç.K. ile anlaştığı belirtildi. Dilekçede şöyle denildi:

Türk hekimlerine güvendiği için geldi...

"Müvekkil Şule Cooper yaklaşık 20 senedir İngiltere’de yaşamakta olup fenomen bir moda ikonudur. Birden çok takipçisi bulunan müvekkilin dış görünüşü kendisi ve takipçileri açısından çok önemlidir. Müvekkil Türkiye’deki hekimlere daha çok güvenmesi sebebiyle dişlerini Türkiye’de yaptırma kararı almıştır."

'Gülüşlerin mimarı karşınızda'

"Müvekkil yapılan muayene esnasında ön üst dört dişinde kompozit lamine uygulaması olduğunu diğer dişlerinden memnun olduğunu, oyuncu Hande Erçel’in diş modelini çok beğendiğini ve kendisinden aynısını yapabilecekse işlemlere başlamasını istemiştir. Şüpheli Doktor Ç.K. ise müvekkile ‘Gülüşlerin mimarı karşınızda’ diyerek yapabileceğini söylemiştir.”

İki adet sağlam köpek dişi de kesildi

Cooper’ın 13 Ekim’de Dr. Ç.K’nın kliniğine gittiği belirtilerek, “Şüpheli tarafından müvekkile ısrarla altı dişe uygulama yapılması gerektiği aksi halde sonuç alınamayacağı vurgulanmıştır. Müvekkilin iki adet sağlam olan köpek dişi de doktor tarafından kesilmiştir” denildi.

'Bana işimi mi öğretiyorsunuz' diyerek hakaret yağdırdı

Dilekçede, Cooper’ın ön iki dişinde orta hattı kayıklığı bulunması sebebiyle dişlerinin kağıt kadar ince olan arayüz zımparasıyla düzeltilmesi önerisinde bulunduğu, bunun üzerine şüpheli doktor ‘Siz bana işimi mi öğretiyorsunuz, bu ne hadsizlik’ diyerek hakaretlerde bulunmaya başladığı anlatıldı.

'İş böyle yapılır' diye kasıtlı olarak

Şüpheli doktorun daha sonra “İş böyle yapılır” diyerek kasıtlı olarak motorlu kesici aletlerden en kalın olan frez ile ön iki dişin arasını yaklaşık üç milimetre geri gelmeyecek şekilde keserek hastasının dişlerine kasıtlı olarak zarar verdiği ifade edildi.

‘Çüş artık’ demiş!

Dilekçede Cooper’ın yapılan porselen dişlerinin Hande Erçel’in dişleri ile alakası olmadığını söylemesi üzerine Dr. Ç.K’nın Cooper’a “Çüş artık, yavaş olun. İşte iş bu kadar oluyor. Ne yapayım, siz zaten diş modeli sırf genç olduğu için o diş modelini istiyorsunuz. Sizin yaşınız bu modele uygun mu, bir bakın” dediği belirtildi.

Dişlerinizi yapmıyorum, nereye giderseniz gidin

Dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Müvekkil ‘Bu yapılan uygulamanın benim istediğimle alakası yoktur’ deyince şüpheli Ç.K ses tonunu yükselterek ‘Dişlerinizi yapmıyorum, nereye giderseniz gidin. Benim çalışanlarım acıktı. Hadi herkes yemeğe gidiyor. Siz de gidin, nerede dişinizi yaptırırsanız yaptırın’ diyerek müvekkili kliniğinden kovmuş ve tedaviyi yarım bırakmıştır. Diş doktoru ve çalışanlarının meslekte acemilik ve tecrübesizlikten kaynaklanan operasyonları sonucunda müvekkil cismen ezaya uğramış ve sağlığı zarar görmüştür.”

Düzelmesi en az bir yılı bulacak

Suç duyurusu dilekçesinde ayrıca şöyle denildi: “Müvekkilin bu işlemler için ödemiş olduğu ücret 4 bin 600 Euro’dur. Müvekkil uzun süre çok acı çekmiş, yemek yiyememiş, yüzü şişmiş, çehresi bozulmuş ve eski haline getirilmesi için başka diş hekimlerince yeni ve başka operasyonlara ihtiyaç olduğu, bu tedavinin en az bir yıl süreceği kendisine bildirilmiştir. Müvekkil halen sağlığına kavuşmamıştır. Yemek yeme ve konuşmada sorunlar yaşamaktadır.”

Dilekçede, şüpheliler Dr. Ç.K ve diş teknisyeni E. isimli çalışanın “bilinçli taksirle yaralama” suçundan haklarında dava açılması talep edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Zeytinburnu'nda yabancı uyruklu kişiye gasp şoku! Kolundan yaralandı
Kabe fotoğrafının yere serilmesinde 2 kişiye tutuklama talebi
Koronavirüs kısıtlamaları esneyecek mi? Kritik tarih belli oldu
Beşiktaş Cenk Tosun transferi için Everton ile anlaştı
Putin'den Yunanistan'a hayır cevabı
Başkan Erdoğan'la görüşen SP'li Asiltürk'ten suçlamalara cevap geldi
Meral Akşener, CHP’den istifa eden vekiller için konuştu
İrfan Can Kahveci transferi için flaş açıklama!
Başakşehir Hatayspor'a kaybetti Boupendza harekatı başlattı!
Nabil Dirar resmen Club Brugge'da
Yorumlar 10 yorum