HABER /  DÜNYA

Hamas, İsrail F16'sını vurdu!

Hamas, Gazze'yi bombalayan bir İsrail F16'sını düşürdüğünü açıkladı. İsrail askerleri korkudan kendi ayaklarına sıkmaya başladı.

Abone ol

İsrail'e bugüne kadarki en ağır kayıplarını verdiren HAMAS'ın, gece bir İsrail savaş uçağını füzeyle vurduğu açıklandı.

Öte yandan, Hamas saldırılarından korkan İsrail askerlerinin kendi ayaklarına sıkarak savaştan kaçmaya başladıkları öne sürüldü.

FÜZE İLE İMHA ETTİK 

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, İsrail ordusuna ait bir F16 savaş uçağının, Gazze semalarında bir hedefe saldırı girişimi sırasında roketle vurulduğu iddia edildi.

Yazılı açıklamada, İsrail ordusuna ait F16 savaş uçağının, Gazze'nin merkezindeki Deyr el-Belah bölgesinin semalarında bir hedefe saldırı girişimi sırasında vurulduğu ileri sürüldü. 

Açıklamada ayrıca İsrail'in Gazze'ye saldırı başlattığı 7 Temmuz'dan bu yana bu ülkeye ait 3 insansız hava aracının da vurulduğu iddia edildi. 

Öte yandan, İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından vurulduğu ileri sürülen uçakla ilgili İsrail tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail, 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye havadan, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

Saldırılarda şu ana kadar 635 Filistinli hayatını kaybetmiş, 4 bin kişi yaralanmıştı.

KORKUDAN KENDİ AYAKLARINA SIKIYORLAR

İsrail askerlerinin çoğunluğunun ayaklarından yarlanması İsrail basının dikkatleri çekti. Son olarak 15 askerin topuklarından vurulması iddiaları güçlendirdi. Gazze merkezli yayın yapan El'an internet sitesin İsrail basınına dayandırdığı haberinde Gazze savaşından kaçmak isteyen İsrail askerlerinin kendilerini ayaklarından vurduğu öne sürüldü.

ÖNCEKİ HABERLER
'Başbakan Gül' sloganları
Kadir namazı kaç rekat nasıl niyet edilerek kılınır
İsrail'e bir darbe de havadan geldi!
Malezya uçağı: Cesetler Hollanda'ya gönderiliyor
23 Temmuz İngiltere Basın Özeti
65 yaş üstü sokağa çıkma ii znsaati kaçta bitiyor-kaça kadar?
Yorumlar 35 yorum