BIST 5.046
DOLAR 18,64
EURO 19,61
ALTIN 1.076,76
HABER /  GÜNCEL

Hakkari ve Ağrı'dan son dakika haber şehitler var

Şehit haberlerinin ilki Hakkari Çukurca'dan geldi. Önce Kuzey Irak tarafında PKK ile çıkan çatışmada 1 asker şehit olduğu haberi geldi. Bu acı haberi Ağrı'dan gelen başka bir acı haber takip etti. Ağrı'da bir korucu şehit olurken, ikindi saatlerinde yine Kuzey Irak'tan 1 korucunun şehit olduğu haberi geldi.

Abone ol

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nin karşı tarafında yer alan Kuzey Irak'ın Kanimasi bölgesinde çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Çatışmada 3 PKK'lı terörist de öldürüldü. Şehit asker Yahya Acar'ın evli olduğu öğrenildi.

Ağrı Doğubayazıt'ta teröristlerle çıkan çatışmada 1 güvenlik korucusu şehit oldu, 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Irak'ın kuzeyindeki Sarebatin bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir güvenlik korucusunun şehit olduğu bildirildi.

Türkiye- Irak sınır hattının Çukurca İlçesi'nin karşısında yer alan Kuzey Irak'ın Kanimasi bölgesinde, dün akşam saatlerinde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada, 41 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Çatışmada 3 PKK'lı teröristin de öldürüldüğü belirtildi.

Çatışmada şehit olan evli ve 4 çocuk babası Uzman Çavuş Yahya Acar için bugün Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlenirken, yaralı askerlerin ise Şırnak'ta tedavi altına alındığı belirtildi.

SAMSUN'A ŞEHİT HABERİ: UZMAN ÇAVUŞ YAHYA ACAR EVLİYDİ

Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar'ın şehit olduğu haberi memleketi Samsun'un Havza İlçesi'ne ateş düşürdü. Havza'da oturan baba Aslan Acar, bu sabah oğlunun şehit olduğu haberini ilçe yetkililerinden aldı. Aslan Acar, acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evine Türk bayrakları asılırken, eşi ve çocuklarının ise Ankara'da oturduğu öğrenildi.

AĞRI'DA 1 KORUCU ŞEHİT OLDU
AĞRI'nın Doğubayazıt İlçesi'nde başlatılan geniş çaplı operasyon sırasında 1 güvenlik korucusu şehit oldu, 2 korucu yaralandı. Çatışmada 4 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi. Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada, "25 Eylül 2017 tarihinde Doğubayazıt İlçesi Yaygınyurt Köyü Civarında 3 Afganlı göçmenin bölücü terör örgütü mensuplarınca vurularak öldürülmesinin ardından İl Jandarma Komutanlığınca bölgede başlatılan geniş çaplı operasyonlarda; 28 Eylül 2017 Perşembe günü Güngören Köyü civarında teröristlerle sıcak temas sağlanmış, 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Çatışmalarda 1 güvenlik korucusu şehit olmuş, 2 güvenlik korucusu yaralanmıştır. Bölgede geniş çaplı operasyon devam etmektedir" denildi.

KUZEY IRAK'TAN İKİNCİ ACI HABER ÖĞLEDEN SONRA GELDİ

IRAK'ın kuzeyindeki Sarebatin bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir güvenlik korucusunun şehit olduğu bildirildi.
Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, Sarebatin bölgesinde güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü PKK mensupları arasında çatışma çıktığı belirtildi.

Çatışmada bir güvenlik korucusunun şehit olduğu ifade edilen açıklamada, aynı bölgede bir güvenlik korucusunun kazara kendisini yaraladığı kaydedildi.