BIST 11.070
DOLAR 32,86
EURO 35,68
ALTIN 2.554,56
HABER /  GÜNCEL

Hakkari şehidinin son konuşması yürek dağladı!

Şehit Uzman Çavuş Ramazan Gülle'nin babası oğluyla son konuşmasını anlattı: "9 Ekim'de geldiğinde görev yaptığın yeter, artık gitme" demiştim. "Mesleğimi seviyorum. Biz orada nöbet tutmasak siz burada nasıl rahat uyuyacaksınız" demişti.

Abone ol

Genelkurmay, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ndeki silahla saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, şehitlerden 2'sinin er, 1'inin uzman çavuş olduğunu açıkladı. Genelkurmay açıklamasında saldırıyı düzenleyenler için "Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist" ifadesi kullanıldı. Bakan Ala ise akşam saatlerinde yaptığı açıklamada maskeli 2 kişinin saldırıyı düzenlediğinin tespit edildiğini söyledi.
 
Genelkurmay'ın internet sitesine saat 18.00'de konulan açıklama şöyle: "Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından; 25 Ekim 2014 günü saat 16.00'da, Hakkâri İli Yüksekova ilçe merkezinde düzenlenen silahlı saldırı sonucu, bir Uzman Jandarma Çavuş ve iki Jandarma Er şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

261020140934146189811.jpg
 
VALİLİK ŞEHİTLERİN MEMLEKETLERİNİ AÇIKLADI
 
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ndeki saldırıyla ilgili Hakkari Valiliği de yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Uzman Çavuş Ramazan Gülle'nin Konya Çeltik, Jandarma Er Ramazan Köse'nin Artivin Borçka, Jandarma Er Yunus Yılmaz'ın ise Bingöl Karlıova nüfusuna kayıtlı oldukları belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: 'İlimiz Yüksekova ilçesi Cengiz Topel Caddesi Zagros İş Merkezi karşısında saat 16.00 sıralarında terör örgütü mensuplarınca düzenlenen menfur bir saldırı sonucu Yüksekova ilçesi Haruna Jandarma Karakol Komutanlığında görevli Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle, (Konya/Çeltik) Jandarma Er Ramazan Köse (Artvin/Borçka), Jandarma Er Yunus Yılmaz (Bingöl/Karlıova) şehit olmuşlardır. Bu menfur saldırının aydınlatılması ve saldırıyı düzenleyen terör örgütü mensuplarının yakalanması için güvenlik güçlerimizin yoğun çalışmaları devam etmektedir. Şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.'
 
ALA: YÜZLERİ MASKELİ 2 KİŞİ
 
İçişleri Bakanı efkan ala, Hakkari'nin Yüksekova  ilçesinde uğradıkları silahlı saldırıda 3 askerin şehit düşmesiyle ilgili,  "Milletimizin başı sağ olsun. Hakkari Yüksekova'da alışverişe, çarşıya inen biri  uzman jandarmamız ve ikisi jandarma erimiz olan 3 arkadaşımızı hunharca şehit  etmişlerdir" dedi. 

Saldırının, yüzleri maskeli iki kişi tarafından yapıldığını belirten  Ala, şöyle konuştu:
 
"Milletimizin başı sağ olsun. Hakkari Yüksekova'da alışverişe, çarşıya  inen biri uzman jandarmamız ve ikisi jandarma erimizi hunharca şehit etmişlerdir.  İki, yüzü maskeli kişinin olduğu tespit edildi. Onlar, bu jandarma ve jandarma  erimizi tabancayla vurarak şehit etmişlerdir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet,  yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Tabii o kişilerin  yakalanması için gereken yapılıyor."
 
Ala, bir gazetecinin, "Saldırı tabancayla mı düzenlendi?" sorusunu  Ala, "3 arkadaşımız hunharca şehit edilmiştir. Yüzleri maskeli iki kişi  tarafından yapıldığı tespit edildi. Şahısların yakalanması için gerekli çalışma  başlatıldı. Şu anda ciddi bir biçimde yakalanmaları için çalışılıyor. Daha detay  veremeyeceğim, Allah rahmet eylesin" diye yanıtladı.
 
ŞEHİT BABASI: 10 YIL KORUCULUK YAPTIM
 
Saldırıda şehit olan 3 askerden, 20 yaşındaki Jandarma Er Yunus Yılmaz'ın Elazığ'da yaşayan babası Saim Yılmaz, "Bu acı hepimizindir. 10 yıla yakın görev (koruculuk) yaptım. Vatan sağ olsun" dedi.
 
Yılmaz, gazetecilere yaptığı konuşmada, oğluyla en son bugün öğleden  sonra telefonla konuştuğunu söyledi.
 
Bu konuşmanın ardından onu aradığını ancak ulaşamadığını belirten Yılmaz, "Konuştuğumuzda, halini hatırını sordum. 'Anneme telefon aldım, onu  gönderiyorum, kargoya gidiyorum' dedi. Ben de 'Neden aldın, paran var mı?' dedim.  Ayın 5'inde askerliğinin 6'ncı ayı bitecekti. Bu acı hepimizindir. 10 yıla yakın  görev (koruculuk) yaptım. Vatan sağ olsun."
 
AİLESİ HASTANEYE KALDIRILDI
 
Silahlı saldırıda 22 yaşında şehit olan Jandarma Er Ramazan  Köse'nin, Artvin'in Borçka ilçesinde yaşayan ailesi, acı haberi öğrenince  fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.
 
BİZ NÖBET TUTMASAK NASIL RAHAT UYUYACAKSINIZ
 
36 yaşındaki şehit Uzman Çavuş  Ramazan Gülle'nin, Konya'nın Çeltik ilçesinde yaşayan ailesi, acı haberi öğrenince büyük üzüntü yaşadı. Baba Duran Gülle (60), gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun  kanının yerde kalmamasını istediğini söyledi.
 
Oğlunu en son 15 gün önce gördüğünü dile getiren Gülle, şöyle konuştu: "Oğluma, 9 Ekim'de kız kardeşinin düğüne geldiğinde, 'Görev yaptığın  yeter, artık gitme' demiştim. O da bana, 'Mesleğimi seviyorum. Gitmem lazım baba.  Biz orada nöbet tutmazsak siz burada nasıl rahat uyuyacaksınız?' demişti. Oğlumla  telefonda en son 6 gün önce konuştuk. Vatan sağ olsun. Devletime güveniyorum." Evli ve iki çocuk babası Ramazan Gülle'nin 13 yıllık asker olduğu ve Hakkari'deki görevinin bitmesine 7 ay kaldığı belirtildi.
 
Hatay'da bulunan ve şehadet haberini telefonla öğrenen şehidin eşi  Emine Gülle'nin ise Konya'ya doğru yola çıktığı, cenazenin ise yarın öğleden  sonra uçakla Konya'ya getirilerek Gökpınar'da düzenlenecek törenin ardından  defnedileceği öğrenildi.