BIST 10.166
DOLAR 32,30
EURO 35,12
ALTIN 2.412,41
HABER /  DÜNYA

Hacı adayları kutsal topraklarda

Türkiye’den yola çıkan ilk hacı adayları, Medine’ye geldi. <br/>Ağrı, Erzurum-1 ve Erzurum-2 kafileleri, Medine’ye vardı. 380 kişilik hac ka...

Abone ol

Türkiye’den yola çıkan ilk hacı adayları, Medine’ye geldi.
Ağrı, Erzurum-1 ve Erzurum-2 kafileleri, Medine’ye vardı. 380 kişilik hac kafilesini Medine’de Cidde Başkonsolosu Fikret Özer, Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı, Basın Ataşesi Bahattin Akyön, Medine Ekip Başkanı Nevzat Ünal ve Çelebi Akyurt karşıladı. 8 gün Medine’de kalacak hac kafilesiyle tek tek ilgilenen Cidde Başkonsolosu Fikret Özer, "Türkiye Cumhuriyeti Cidde Başkonsolosluğu olarak 2013 yılı Hac döneminde meydana gelebilecek aksaklıkları aza indirebilmek, önceki yıllarda meydana gelen aksaklıkların tekrar yaşanmaması için bir dizi çalışmalar yaptık. İlgili kuruluşlarla birlikte çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda Hacı adaylarımızdan Suudi Arabistan makamları ve yetkili mercilerimizce duyurulan kural, kaide ve uyarılara uymalarını bekliyoruz" dedi. Ayrıca Özer, tüm hacı kafilesinin hac ve umrelerini tebrik etti.
Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı ise, "Hac dönemine ait bazı kurallar ve karşılaşılan zorluklara ilişkin olarak, Diyanet İşleri Başkanlığımız gerekli çalışmaları yapmaktadır. Tüm ekip olarak çalışmalarımız başarıyla devam etmektedir" diye konuştu.
Medine Ekip Başkanı Nevzat Ünal, "İlk gelen kafilemizi karşılamaktan büyük mutluluk duyduk.Medine’de tüm hizmete hazırız" ifadesini kullandı.
Karşılama töreninde ilk gelen hac kafilesine gül, hurma, Arap kahvesi ve meyve suyu ikram edildi. Karşılama töreninde duygulu anlar yaşandı.
(İHA)