BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  SP

Habil ile Kabil de kardeşti

Saadet lideri Kamalak, parti genel merkezinde düzenlenen il başkanları ve il müfettişleri toplantısında gündemi değerlendirdi.

Abone ol

AK Parti ile kardeş olduklarını söyleyen Kamalak, bunun yeterli olmayacağını Habil ile Kabil örneğini vererek anlattı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Suriye'deki gelişmelere ilişkin ''Arap Baharı'nın bir devamı niteliğinde Suriye'de gelişmeler oldu. Ak Parti iktidarı orada yanlış bir tutum ve hesap içerisine girdi'' dedi.

Kamalak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıldır dost bilinen Suriye yönetimini ve Devlet Başkanı Beşşar Esed'i azarlayarak konuştuğunu ileri sürerek, ''Arap Baharı'nın bir devamı niteliğinde Suriye'de gelişmeler oldu. Ak Parti iktidarı orada yanlış bir tutum ve hesap içerisine girdi. Türkiye ne olursa olsun, Suriye'ye müdahale edilmesini istiyordu. Saadet Partisi'nin yaptığı uyarılar gözlerin Suriye'ye çevrilmesine neden oldu'' ifadesini bulundu.

Düşen Türk savaş uçağıyla ilgili bilgi kirliliği oluşturulduğunu ve gerçeklerin tam olarak ortaya çıkarılamadığını savunan Kamalak, ''Böyle devlet ciddiyeti olmaz. Merhum Erbakan Hocamızın ifadesiyle; devlet yönetmek çoluk-çocuk işi değildir'' diye konuştu.

Kamalak, ekonomin zor durumda olduğunu ve maliyenin iflas noktasına geldiğini öne sürerek, bütçe açığının had safhada bulunduğunu ve bu açığı kapatmak için de yabancı gerçek kişilere arazi satımı için 600 dönüme kadar izin verildiğini iddia etti.

Mazlumlara destek, zalimlere lanet için İstanbul'da Kadıköy Meydanı'nda 5 Ağustos'ta miting düzenleyeceklerini bildiren Kamalak, yüreğinde insan sevgisi taşıyanları bu mitinge davet etti.

Kamalak, iktidarda bulunan Ak Parti ile kardeş olduklarının doğru olduğunu ancak aralarında sayılamayacak kadar çok fark bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Kardeş olmamız her problemi çözmüyor. Kardeş olmamız aynı düşünmemizi icap ettirmiyor. Habil ile Kabil de kardeşti diyoruz. Aramızda yol, yön, istikamet farkı var. Onlar AB, Hristiyan Birliği, Haçlı Birliği diyor. Biz İslam Birliği diyoruz. Yönlerimiz farklı. Amaçlarımız farklı. Onlar AB'yi kurmak için Haçlı Birliği'ne girebilmek için AB Bakanlığı kurmuşlar. Biz İslam Birliği için D-8'leri kuruyoruz. 60 küsur İslam ülkesi bir araya gelse, bir barış zinciri oluşturamaz mı? Elbette oluşturur. 60 küsur ülkesi güçlerini birleştirse Barış Gücü oluşturamazlar mı? Bunu kim yapacak Milli Görüş. İktidar sahibi kardeşlerimizle aramızdaki diğer bir fark, bunlar işbirlikçidir. Söylemleri ile mazlumları korurlar ama fiilen zalimlerin yanında.''

HAS Parti ile AK Parti arasındaki bütünleşmesi görüşmelerine de atıfta bulunan Kamalak, ''Numan bey, Milli Görüş'ü alıp Ak Parti'ye yama yapacaktı. Ama Cenab-ı Allah buna fırsat vermedi'' yorumunu yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Suriye ordusundan Halep'e büyük saldırı
Tüm hayatları bu seyyar araba!
Katliam zanlısı psikiyatr ile görüşüyordu
Ünlü popçudan sürpriz evlilik
İşte kıyametin kopacağı o gün!
Barış Murat Yağcı boyu kaç Survivor Barış Murat kimdir, nereli?
Yorumlar