BIST 1.393
DOLAR 8,44
EURO 10,03
ALTIN 492,80
HABER /  SAĞLIK

Günde 5 dakika zıpla, kilo ver!

Kilo problemine farklı bir çözüm yolu hakkında çalışmalar yapan uzmanlar yatmadan hemen önce 5 dakika zıplama önerisinde bulundu.

Abone ol

Tüm canlılarda olduğu gibi insan vücudunun da bir denge düşünülerek yaratıldığını söyleyen Dr.Fevzi Özgönül 'Bu dengeye Balans diyoruz. Koşarken atlarken ve günlük yaşamda mücadele ederken yani bedenen çalışırken bu balans çok önemlidir.Doğada kaçma ve kovalama işlemi çok önemlidir. Kaçarsan kurtulur ve canını kurtarırsın, kovalayıp yakalarsan karnını doyurur ve hayatına devam edersin. Bu nedenle aslında balans hayati önem taşır.

Vücudumuzda bu balansı sağlayan en önemli yapımız tüm vücudumuzu saran ve bize şekil veren bağ dokumuzdur. Bağ dokumuz adı üstünde vücudumuzu saran ve organlarımızı bağlayan, bir arada tutan dokumuz, ne kadar sıkı ve sağlıklı olursa vücudumuz da o derece dengeli olur ve yaşam içinde yapması gereken atlama, zıplama, kaçma ve kovalama işlemlerini o kadar kolay yapar' dedi.

'Şişmanlamak ve kilo almak da zaten bizi saran bağ dokusunun gevşemesi nedeni ile vücudun göbek, basen ve kalça çevresindeki gevşeyen bağ dokusu boşluklarını yağ dokusu ile doldurması ile oluşur' diyen Dr.Fevzi Özgönül, 'Eğer vücudun kendi kendini tamir zamanı olan gece saat 23:00 - 02:00 saatlerinden hemen önce zıplayarak veya vücudu silkeleyerek gevşek olduğumuzu ve vücutta sallanan bölgeler olduğu haberini iletebiliriz. Bu sallanan bölgelerdeki boşlukları doldurmak çok zaman alacağı için, vücudun yapacağı ilk iş bağ dokusunu sıkılaştırmak olacaktır.

Nasıl ani bir tehlike esnasında içgüdüsel olarak yere çöküp kollarımızı başımızın çevresine sarıyor kendimizi korumaya yani hedef olan bedenimizi küçültmeye çalışıyorsak, zıplama sonrası bedenimiz de kendisini sıkılaştırmaya çalışacaktır.Özellikle güreş, boks gibi sporlarda da balans çok önemlidir. Bu nedenle boksörler ip atlayarak hem performanslarını arttırırlar hem de yumruk yediklerinde kolayca düşmemek için balans ayarı yaparak bedenlerini sıkılaştırırlar.

Yatmadan önce 5 dakika zıplarsanız hem sıklaşır hem kilo kaybeder hem de zayıflarsınız. Trombolinde zıplayarak zayıfladığını iddia eden birçok kişi vardır. Bunlarda aynı mekanizma ile zayıflamışlardır. Eğer bunu 1 ay boyunca her gece yapmaya karar verdiyseniz mutlaka her sabah kahvaltı etmeyi, her öğlen en geç ikiye kadar öğle yemeği yemeyi unutmayın ve öğün aralarında hiçbir şey yemeyin.'

ÖNCEKİ HABERLER
Bacağından yüzüne nakil yapıldı
Bacağından yüzüne nakil yapıldı
Çelik’ten fıkralı  çatı aday  açıklaması
Çelik’ten fıkralı çatı aday açıklaması
Bomba yüklü araç son anda fark edildi
Bomba yüklü araç son anda fark edildi
Irak’a 2 talep
Irak’a 2 talep
Elazığ'da bisikletli Martı Timi göreve hazır
Elazığ'da bisikletli Martı Timi göreve hazır
Lüleburgaz sele teslim
Lüleburgaz sele teslim
Sürekli kulaklarınız çınlıyorsa dikkat
Sürekli kulaklarınız çınlıyorsa dikkat
Cumhurbaşkanı Gül, Füle’i kabul etti
Cumhurbaşkanı Gül, Füle’i kabul etti
Son maça kadar mücadele edeceğiz
Son maça kadar mücadele edeceğiz
Elazığ'da 'Martı Timi' göreve başladı
Elazığ'da 'Martı Timi' göreve başladı