BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,56
ALTIN 494,86
HABER /  GÜNCEL

Göz çevresine botoks yaptıran talihsiz kadın az kalsın gözünden oluyordu

Botoks yaptırdıktan sonra göz kapağı düşen ve geçici göz kapağı felci yaşayan 33 yaşındaki genç kadın Asena Erdem, yaşadığı olayı anlatarak mağdur olduğunu anlattı.

Abone ol

Aksaray’da son günlerde artan botoks vakaları birçok kadının korkulu rüyası oldu. Çeşitli operasyonlar için özel botoks kliniklerine giden kadınlar, yüz patlaması, dudak patlaması, kaş düşmesi, göz kapağı felci gibi komplikasyonlara maruz kaldı. Mağdur olan kadınlar İl Sağlık Müdürlüğüne şikayette bulunurken, Sağlık Müdürlüğü şikayete konu olan estetik kliniği ile ilgili araştırma ve soruşturma başlattı.

"Kırışıklıklar için botoks yaptırmak istedim"

Göz çevresine botoks uygulaması yaptırdığını ifade eden Erdem, şöyle konuştu: Ben göz çevresindeki kırışıklıklar için botoks yaptırmak istedim ve sonra da mağdur oldum. Hasan A. kliniğine gittim, muayenehane gibi bir yer bile değil. Normalde orada botoks yapılmaması gerekiyormuş. Benim göz çevreme botoks yaptı. Göz çevresine botoks yaptıktan 2 gün sonra göz kapağım düşmeye başladı. Hem ablam, hem de benim göz kapağım düştü.

"Bizimle dalga geçer gibi konuştu"

Daha sonra tedavi için yanına gittik ve bizimle dalga geçer gibi konuştu. Bana bir göz damlası yazdı. Ben de internetten araştırdım ve 80 yaş üzerindeki hastalara verilen göz damlası olduğunu öğrendim. O yüzden hiç kullanmadık. Sürekli gittik geldik. Ablama başka bir uygulama yaptı gözü açılsın diye ama açılmadı.

"Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın"

Botoksun etkisi geçtikten sonra gözlerimiz düzelmeye başladı. Sadece ben değil, benim gibi birçok arkadaşım mağdur oldu. Botoks yaptıracaklar çok iyi araştırma yapsınlar. Sadece botoks değil, estetik yaptırmak isteyenler de lütfen iyice araştırsın. Bizlerin yaşamış olduğu sorun ve sıkıntıları yaşamasınlar. Bu tür merdiven altı işletmelerde güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğüne de şikayette bulundum.

“Şikayetler arttı, denetimleri yapıyoruz”

İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan ise son günlerde şikayetlerin arttığını belirterek, “Günümüzde insanlarımız estetik kaygılarıyla bir dizi operasyonlar ve basit girişimler yaptırıyor. Yaptıracakları yerleri ve kişileri iyi araştırmadıklarında basit bir operasyon bile ciddi komplikasyonlara yol açıyor. Son zamanlarda komplikasyon şikayetlerinin artması nedeniyle müdürlük olarak titizlikle şikayetleri inceliyoruz. Bunun yanında denetimlerimizi de yapıyoruz. Tabii ki işini dört dörtlük yapan meslektaşlarımıza sıkıntı vermeden denetimlerimiz müdürlük olarak sürüyor” şeklinde konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Rize'de 500 yıllık çivisiz cami! Temizleyen cennete gider diyorlar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Eğitim-Sen'den YÖK'e sert tepki: Teşhir edeceğiz
Çin'in Hong Kong sınırında 12 bin polisle tatbikat 
16 Ağustos 2019 idari tatil mi bayram tatili kaç gün oldu?
Çin'den ABD'nin 'döviz manipülatörü' ithamına tepki
Çin'den ABD'nin 'döviz manipülatörü' ithamına tepki
Okul tatilleri 2020 ara tatiller hangi ayda 1. dönem
Yorumlar 1 yorum