BIST 1.496
DOLAR 7,30
EURO 8,83
ALTIN 413,21
HABER /  DÜNYA

Gorbaçov'dan Rusya'ya çok önemli çağrı!

Sovyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov, Ankara ve Moskova'ya uzlaşı için diyalog çağrısında bulundu.

Abone ol

Sovyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov, Rus uçağının düşürülmesinden sonra yaşanan gerginliğin iki ülke için de kayıp olduğunu belirterek, Ankara ve Moskova'ya uzlaşı için diyalog çağrısında bulundu.

RIA Novosti'nin haberine göre; uçağın düşürülmesinin ardından her iki taraftan üst düzey yetkililerin olayı açıklığa kavuşturmak için bir araya gelmesini beklediğini ifade eden Gorbaçov, “Böyle bir gelişme, ne yazık ki, yaşandı. İlişkilerin son birkaç yıldaki durumuna gelmek için çok şeyler yapıldı. Benim dönemimde de ilişkilerin geliştirilmesi için çok işler görüldü. Bizim ülkelerimizin kalkınmasına katkı sağlayan büyük ve geniş ilişkilerimiz var" dedi.

Her şekilde diyalog kurulmalıdır. İlk aşamada diyalog sağlanmasa bile her şeye rağmen ilişkileri düzeltmek için yollar aramak lazım"

 Rusya ve Türkiye ilişkilerinin kötüleşmesinin sadece iki ülke için kayıp olmadığını, Avrupa ilişkilerine de darbe vurduğunu belirten Gorbaçov, bu olayın Ortadoğu'nun güvenliğini de etkileyeceğini savundu.

Gorbaçov, “Her şekilde diyalog kurulmalıdır. İlk aşamada diyalog sağlanmasa bile her şeye rağmen ilişkileri düzeltmek için yollar aramak lazım" diye konuştu

ÖNCEKİ HABERLER
Fehmi Koru'dan olay Rusya yazısı ‘Bit yeniği’ aranacaksa...
İsrail sonunda itiraf etti! Evet yaptık
Özgecan Aslan davası şok ifadeler ve karar
Davutoğlu'nun koltuğuna Tuğrul Türkeş oturdu
TEOG puan hesaplama 2016 ek puan nedir kimler alabilir?
Koray Aydın'dan CNN Türk'te Bahçeli çıkışı
Yıllık enflasyon yükseldi rakamlar açıklandı
Dolar kuru ve altın fiyatları düşüşte 3 Aralık 2015
Öğretmenlerin evinde uyuşturucu bitki serası
IŞİD'in seks köleleri o kirli sırrı ilk kez anlattı!
Yorumlar 2 yorum