BIST 4.938
DOLAR 18,64
EURO 19,32
ALTIN 1.050,11
HABER /  GÜNCEL

Gökçek'i fena kızdırdılar! Haddinizi bileceksiniz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'daki patlamayla ilgili Mimarlar Odası'na sert tepki gösterdi.

Abone ol

Ankara'da meydana gelen patlama sonrası Demokrasi Meydanı’na yapılacak anıt Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i kızdırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, patlamanın olduğu Demokrasi Meydanı’na yapılacak anıt için Mimarlar Odasının yarışma başlatacağını duyurmasına ilişkin, "Mimarlar Odası, Demokrasi Meydanındaki anıt için yarışma açacakmış. Hadi oradan. Haddinizi bileceksiniz” dedi.

YETKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE

Başkan Gökçek, Ankara’da 102 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlama sonrası, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Gar önündeki meydana "Demokrasi Meydanı" adını verdiğini ve buraya bir anıt yapılması yönünde Fen İşleri Daire Başkanlığı’nı görevlendirdiğini hatırlattı.

Başkan Gökçek, bulvar, cadde ve meydanlarda yetkinin Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu hatırlatarak, kaldırım seçmek için bile Mimarlar Odası’na izin verilmeyeceğini bildirdi.

DİĞER PROJELER İÇİN DÜŞÜNEBİLİR

Mimarlar Odası’nın kapasitesinin ölçümü için Güvenpark içine WC projesi hazırlama önerisini de hatırlatan Gökçek, ancak Güvenpark projesinin tamamlanmasından sonra diğer projeleri düşünebileceklerini belirtti. Başkan Gökçek, Mimarlar Odası’nın Demokrasi Meydanı’na konulacak anıt için yarışma açılacağı açıklamasına twitter hesabından tepki göstererek şu görüşleri paylaştı:

HADİ ORADAN, HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ

“Mimarlar Odası, Demokrasi Meydanı’ndaki anıt için yarışma açacakmış. Hadi oradan. Haddinizi bileceksiniz. Deseniz ki, ’Ne olur müsaade edin, kaldırımı biz seçelim’. Size o imkanı bile vermeyiz. Çünkü hem zihniyetiniz yanlış hem de sanat yönünüz yok. Önce Güvenpark tuvalet projesini yapacaksınız. Ben ve personelim, sizin projenizi beğenecek. Başka şeyleri sonra düşüneceğiz. Anladınız mı?”