BIST 4.978
DOLAR 18,63
EURO 19,44
ALTIN 1.062,94
HABER /  GÜNCEL

Gaziantep'e son 1 yılda 25 sosyal tesis

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ve şehir merkezinde son 1 yıl içinde toplam 25 adet sosyal tesis yaptı.

Abone ol

GAZİANTEP Merkez ilçe ile taşra ilçelerde altyapı çalışmalarının yanında sosyal kültür ve sosyal aktivite projelerine de önem veren Büyükşehir Belediyesi, Nizip, İslahiye, Nurdağı, Karkamış, Oğuzeli, Yavuzeli ve Araban’da sosyal tesis yaparak vatandaşların sosyal alanlarını genişletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in daha önce ilçelerde düzenlediği “kurultay” toplantılarında bahsettiği proje ve çalışmalar doğrultusunda hareket eden Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, ilçelerde GASKİ altyapıları, yol, su, park gibi çalışmaların yanına sosyal tesis ve taziye evi yapımlarını da tamamladı.

İçinde, okuma salonu, mescid, muhtarlık bürosu, çeşitli sosyal faaliyet alanlarının bulunduğu çok fonksiyonlu sosyal tesisler hem merkezde hem de ilçelerde vatandaşların işlerini kolaylaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil’de 3, Şahinbey’de 1, Oğuzeli’nde 3, Nizip’te 3, Karkamış’ta 3, İslahiye 3, Nurdağı’nda 3, Yavuzeli’nde 3 ve Araban’da 3 tane olmak üzere toplamda 25 tane sosyal tesis yaptı.