BIST 1.127
DOLAR 8,31
EURO 9,74
ALTIN 501,77
HABER /  GÜNCEL

Giresun lise taban puanı LGS yüzdelik dilimleri listesi 2018

GİRESUN LGS sonuçlarının ardından Giresun liselerinin yüzdelik dilimleri ve 2018 - 2019 dönemi LGS okul kontenjanları belli oldu. e okul üzerinden Giresun liselerinin EYP ve EDP listesi de yayınlandı. İşte Giresun liseleri taban puanları:

Abone ol

MEB Giresun ili için 2018 - 2019 dönemi LGS yüzdelik dilimlerini e-okul.meb.gov.tr sitesinden yayınladı. Giresun ilinde LGS sonuçlarını alan adaylar yüzdelik dilimleri ve liselerin sıralamasına bakarak 2 Temmuz 2018'den itibaren tercihlerini yapacaklar. Giresun kentinde tercih işlemleri Türkiye genelinde olduğu gibi 13 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek.

Lise tercihlerini belirlerken Giresun kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Giresun liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

*Geçen yıl yüzde 3'lük dilimden sonraki dilimlerden öğrenci alan okul sayıları bu yıl önemli ölçüde azaldığından seçim yapmak oldukça zor olacak. Bu yıl yüzde 8'lik dilim içinde olan bir öğrenci, tercihlerine yüzde 16-18 aralığında öğrenci almış olan okulları tercih ederse doğru tercih yapmış olacaktır.
*Bu arada kalan öğrencilerden üst dilimde olanlar, kendi yüzdelik dilimine bakarak yüzde 3'lük dilime yaklaştıkça yüzde 1 geriye olmak kaydıyla yüzde 6-18 aralığına kadar düşebilirler. Örneğin; yüzde  6'lık dilimdeki öğrenci geçen yıl yüzde  7-9 aralığında öğrenci almış okulları tercih ederse doğru yapmış olur.

İşte 2018-2019 dönemi Giresun LGS yüzdelik dilimleri , okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimleri :

ÖNCEKİ HABERLER
Gümüşhane LGS yüzdelik dilimleri 2018 lise taban puanı EDP
Bayburt liselerinin yüzdelik dilimleri 2018 lise puan sıralaması
Trabzon 2018 liselerin yüzdelik dilikleri 2018 EYP -EDP puanları
Rize LGS yüzdelik dilimleri listesi 2018 lise puanları
Artvin liselerin LGS yüzdelik dilimleri 2018 lise taban puanı EDP
Tesbih namazı nasıl kılınır Diyanet anlatımı
Yorumlar