HABER /  GÜNCEL

Niğde liselerin yüzdelik dilimleri Niğde e okul 2018 taban puanı

MEB sistemi e okul üzerinden Niğde ve ilçelerindeki tüm okulların EYP ve EDP puanları ile yüzdelik dilimleri yayınlandı. Niğde liseleri yüzdelik dilimlerine bakarak tercihini yapın.

NİĞDE kent merkezi ve ilçeleri için MEB 2018 - 2019 dönemi LGS yüzdelik dilimlerini e-okul.meb.gov.tr sitesinden yayınladı. Niğde liselerinin yüzdelik dilimleri LGS tercihlerinizi belirlemede öncelikli kriter olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni yüzdelik dilimleri listesinde EYP yani en yüksek puanlı Niğde okulları ve EDP yani en düşük okullu puanlar yer alıyor.

Lise Geçiş Sonuçlarını alan adaylar tercihlerini 13 Temmuz'a kadar yapıp teslim etmek durumundalar. Tercih listesini oluştururken istediğiniz okulun taban puanından çok daha önemlisi yüzdelik dilimidir. Zira puanlar değişir ama yüzdelik dilimi fazla değişmez. Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Sizede Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2 Temmuz 2018 tarihinde e okul sistemi üzerinden yayınladığı Niğde merkez ve ilçelerindeki okulların yüzdelik dilimlerini, taban ve tavan puanları listesini çıkarttık.

İşte 2018-2019 dönemi Niğde ili ve ilçeleri LGS yüzdelik dilimleri , okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimleri :

ÖNCEKİ HABERLER
Sivas liselerin yüzdelik dilimleri e okul Sivas 2018 taban puanı
Kayseri liselerin yüzdelik dilimleri e okul 2018 taban puanı
Yozgat Lise yüzdelik dilimleri 2018 MEB okul puanı sıralaması
Nevşehir liselerin yüzdelik dilimleri nitelikli lise taban puanı 2018
Aksaray liseleri yüzdelik dilimi en düşük en yüksek okul puanı
Af haberleri son gelişmeler 24 Ocak yeni af haberleri
Yorumlar