BIST 1.441
DOLAR 8,43
EURO 10,22
ALTIN 498,23
HABER /  DÜNYA

Gezi’dekilere ’’eroin kurbanları’’ benzetmesi

Bursa’da katıldığı bir iftar programında konuşan 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili, ’’Gezi Parkı’ndaki...

Abone ol

Bursa’da katıldığı bir iftar programında konuşan 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili, ’’Gezi Parkı’ndaki hastalanmış çocuklara bakarak onların durumuna düşmeyeceğiz. Onlar mazlum, aldatılmış, onlar düzenin esrar ve eroin kurbanlarıdır.’’ dedi.

Bursa’da bir ailenin düzenlediği iftar programına katılan 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Gezi Parkı olaylarına değindi. Gezi Parkı’ndakilere eroin kurbanları benzetmesini yapan Yılmaz, “Gezi Parkı’ndaki hastalanmış çocuklara bakarak onların durumuna düşmeyeceğiz. Onlar mazlum, aldatılmış, onlar düzenin esrar ve eroin kurbanlarıdır. Onlar bir gün Gezi Parkı’nda gezmeyi bırakacak, Allah’ın İslam obasında, Kur’an-ı Kerim’in Gezi Parkı’nda gezeceklerdir. Barışın o zaman ne olduğunu anlayacaklardır. Bunu hükümet ve iktidarlar yapacak” dedi.

’’PKK’YI BU ÜLKENİN MEKTEPLERİ YETİŞTİRİYOR’’
Terör örgütü PKK ile ilgili de konuşan Yılmaz, “PKK’nın özel okulu var mı diye Hakkari’ye gittim ve araştırdım. Ama onların özel okulu yok. PKK’nın lisesi yok. Bunlar nereden çıkıyor? Özel kolej açmamış, özel okulları ise yok. Hakkari İmam Hatip’e giden çocuk terörist mi? Aynı Hakkarili polis taşlamıyor. Cemaatin okuluna ve Kur’an-ı Kerim kursuna gidenler taşlamıyor. Hakkari’nin ortaokuluna ve lisesine giden çocuk terörist oluyor. PKK’yı bu ülkenin mektepleri yetiştiriyor. Gezi Parkı’ndaki gençleri bu ülkenin mektepleri yetiştiriyor” şeklinde konuştu.

’’DARBELERİN EN BÜYÜĞÜ KUR’AN-I KERİM’E YAPILDI’’
Konuşmasında Türkiye’de çok darbeler olduğunu belirten 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, “Rahmetli Adnan Menderes’e, merhum hocamıza, merhum Özal’a ve 28 Şubat’ta birçok darbe yapıldı. Ama bütün bu darbelerin en büyüğü Kur’an-ı Kerim’e yapıldı. Ona yapılan darbeyi nesil olarak çekiyoruz. Anne ve babasına asi davranan yeni nesil var. Yeni nesil yarı açık cezaevi diye huzurevine anasını babasını gönderiyor. Daha önceden hırsızlığı rüyasında görmeyen bir devlet vardı. Şimdi ise demir kapılar ve korkuluklarla korunur hale geldik. Bu millet namaz ve ahlak bağımlısıydı. Ama şimdi nesil esrar, eroin, alkol ve moda bağımlısı oldu. Çünkü Allah’ın ölçüsüne darbe yaptılar. Bizim buradan başka vatanımız yok. Lazıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle, Türküyle, Gürcüsüyle hepsi bizim vatandaşımız. Bu vatanda birleşeceğiz ve kaynaşacağız” dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'den Lozan açıklaması!
Gezi ittifakçıları kavgaya tutuştu!
Faiz yükselmesi büyümeyi etkiler mi?
Cezaevinde yangın paniği!
’’Kelebek’’ hırsızlarına suçüstü
Marmaris’i sarsan ölüm
Gece mesaisine sınırlama geliyor
7 milyon dolar teklifli operasyon
Bakan Çağlayan: ’’En iyi savunma hücumdur’’
’’Gezi eylemcilerine kötü muamele var’’
Yorumlar