BIST 1.463
DOLAR 8,35
EURO 10,20
ALTIN 501,83
HABER /  MEDYA

Gezi ittifakçıları kavgaya tutuştu!

Taksim'de başlayıp Türkiye'nin çeşitli bölgelerine sıçrayan Gezi Parkı eylemleri sırasında ortak tutum takınan Birgün ve Sözcü gazeteleri birbirine girdi

Abone ol

Taksim'de başlayıp Türkiye'nin çeşitli bölgelerine sıçrayan Gezi Parkı eylemleri sırasında ortak tutum takınan Birgün ve Sözcü gazeteleri ayrı gayrı düştü.

50 GÜN SÜREN İTTİFAK SON BULDU

Gezi Parkı'nda polis şiddeti ve hükümeti protesto etmek için günlerce Ulusalcılar ile birarada olan Sosyalistler'in gazetesi Birgün, Sözcü'ye birinci sayfadan çaktı. Gazete, birinci sayfasına Sözcü'nün manşetini taşıyarak "Ulusalcılar aslına döndü" diye başlık attı.

HÜKÜMETE TEPKİ MANŞETİ İPLERİ KOPARDI

Gezi eylemleri sırasında kol kola olan bu kesimlerden Ulusalcı olanlar, asılan Öcalan posterlerine ses çıkarmamış ancak 1 ay kadar sonra Suriye sınırına asılan PYD bayrakları yüzünden hükümeti ve orduyu suçlamıştı. Sözcü Gazetesi de Ulusalcıların bu düşüncesini manşete taşıyarak "Koskoca devleti ne hale düşürdüler" manşetleri atmıştı.

BİRGÜN SÖZCÜ'YE FENA ÇAKTI

Şimdi ise Gezi'de Sözcü ile kol kola olan Birgün gazetesi, Sözcü'nün Suriye'deki PYD bayrağı için hükümete tepki veren manşetine atıfta bulunarak "Ulusalcılar aslına döndü" dedi.

İNTERNETHABER'İN MEDYA HABERLERİ KATEGORİSİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Söz konusu haberin manşetinde ise şu ifadeler kullanıldı;

"Meydanlarda Faşizme karşı omuz omuza sloganını atan, barikatta birlikte saf tutan, polis şiddetine göğsünü yan yana siper eden Türk ve Kürt halkları, Sözcü ve Aydınlık tarafından "terör" kavramıyla ayrıştırılmaya çalışılıyor."

ÖNCEKİ HABERLER
Minibüse giren kediler kazaya neden oldu
Faiz yükselmesi büyümeyi etkiler mi?
En yüksek teklifi o firma verdi
’’Kelebek’’ hırsızlarına suçüstü
Gece mesaisine sınırlama geliyor
7 milyon dolar teklifli operasyon
Bakan Çağlayan: ’’En iyi savunma hücumdur’’
’’Gezi eylemcilerine kötü muamele var’’
Sıfır noktasına top mermisi düştü
121 yaşındaki Hasan dedenin sırrı
Yorumlar 24 yorum